Vnitřní omítka na Ytong

Zdravím všechny stavebníky a kutily. Rozhodli jsme se že nám chybí v domě " špajz " a máme velkou chodbu, že si ji vytvoříme. V kuchyni vyříznu nové dveře a v chodbě vyzdím jednu zeď z tvárnice Ytong 100mm. Jsem v tomhle docela lajk ale zase se toho moc nebojím a mám pár dotazů jak to udělat aby to bylo správně a aby se to za pár let třeba nějak nehlo nebo nepopraskalo. 1. Když budu vyzdívat novou zeď, budu muset každou řadu z každé strany propojovat ze stávajícím zdivem ? Navrtám, dám hmoždinku, šroub a zapustím do tvárnice? 2. Na novou zeď budu dávat fajnovou omítku takže na zeď perlinku + lepidlo? 3. Nikdy jsem omítku nenatahoval tak se ptám jak na to. Zkusím napsat co jsem tak našel prosím opravte mne. - penetrace - navlhčení - nanesení první vrstvy - nechat zaschnout - nanesení druhé vrstvy - po lehkém zavadnutí rozfilcovat pěnovým hladítkem Nejsem si jist jestli mezi vrstvami se má nějak vyhlazovat či ne a jaké hladítka na finální hlazení mám použít. Tím že se jedná opravdu o špajzku tak to zkusím sám udělat, sice z druhé strany bude chodba ale tak snad se to podaří. Díky všem za cenné rady a triky jak to úspěšně dotáhnout do konce 🙂 Zdeněk!
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@mikiliki moc dekuji za radu jen se zeptam, ten nerezovy pasek take privrtam a jen ohnu do lozne spary, kdyz to udelam tak ze prvni a posledni radu dam z obou stran a pak na stridacku tak bude stacit? Co je mysleno vyzdeny ytong pobrousit? Ze vezmes neco jako skrabak a stahnes sople a nerovnosti od zdeni? Na penetraci ytongu a pote lepidla pouzit stejnou nebo na obe jine? Napriklad jake? Mezi prvni a druhou vrstvou asi 1 den nez to zaschne ze? Nebo se to da stihnout v jeden den? Promin ze se tak ptam blbe ale chci to pochopit tak at je to na presno a vim co a jak 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@mikiliki moc diky za hodne uzitecne rady co a jak 🙂 snad se podari 🙂 .. Jen nevim jak s napojenim rohu aby to vypadalo sjednocene.. no uvidime 🙂 Jeste jednou diky
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?