Vnitřní vápenocementové omítky realizované v listopadu

29. zář 201760
avatar
Autor

registrovaný 3. 8. 2016

173 příspěvků ve fóru

27. zář 2017

Chtěla bych se zeptat, zda máte zkušenost s vápenocementovýma omítkama realizovanýma v listopadu. Jedná se o strojní omítky. Zdivo je porotherm na pěnu. V té době již budou i okna. Myslíte, že je to takový problém. Teď myslím z hlediska vlhkosti.
Díky za názory

 • avatar

  registrovaný 2. 1. 2016

  412 příspěvků ve fóru

  27. zář 2017

  Z hlediska vlhkosti = v chalupě bude nějakou dobu jako v prádelně, to je celé. Když máte už okna, tak by v tom potíž neměla být. S takovými omítkami strojními zkušenosti nemám, omítal jsem si celou chalupu sám, jádrové jsou cementové, štuky vápenné. Dělal jsem to i přes zimu, vlastně jsem to dělal suma asi rok - s přestávkami, kdy bylo potřeba dělat jiné věci. Vlhkost tam bude, to je jisté, ale ta časem zmizí. Jistě není dobré omítat, pak hned dělat podlahy a jejich krytiny a honem honem, jak se to dnes dělává.

 • avatar
  Autor

  registrovaný 3. 8. 2016

  173 příspěvků ve fóru

  27. zář 2017

  @ondra_cha Děkuji za Vaši odpověď. Takže si myslíte, že když by se v listopadu udělaly omítky, tak podlahy anhydrit až např. leden? Jde mi především o to, že nám bylo řečeno, že takhle "pozdě"dělané omítky mohou popraskat.

 • avatar

  registrovaný 13. 3. 2015

  237 příspěvků ve fóru

  28. zář 2017

  @linaka  pokud vám nebude mrznout, pak to problém není. co se praskání týče, tak pokud to dáte do perlinky a dodržíte technologické postupy - což předpokládám, pokud vám to bude dělat specializovaná firma, tak by neměl být sebemenší problém.
  Klidně můžete následně vylít i anhydridy, nemusíte čekat. V domě bude sice velká vlhkost, ale tomu se stejně neubráníte - a do jara můžete alespoň vysychat. U anhydridů jde hlavně o to je nezaklopit když mají vysokou vlhkost finální podlahou

 • Sponzor fóra
 • avatar

  registrovaný 2. 1. 2016

  412 příspěvků ve fóru

  28. zář 2017

  @linaka  Tady je i dost důležité, jak stará je hrubá stavba. Je-li stará alespoň rok, i se střechou, pak už si jakžtakž "sedla" a pak se dá dělat cokoliv. Ani těch omítek bych se už nebál. Proč by omítky měly popraskat (budou-li kvalitně udělané a stavba už sedlá), nevím. To jsem tam napsal jen jako příklad, jak se dnes dělá a stavebníkům to nevadí. Spíš jde o to, že ono v dnešní době se to třeba v létě nebo třeba i na podzim založí, postaví hrubá - udělají profese - a hned se omítá, třeba už i za tři čtyři měsíce od prvního kopnutí do země, tak to je podle mě špatně a omítky bych ten rok nedělal - protože by se mohly objevit třeba trhlinky, vzniklé "sedáním základů" a vlivem postupného dotvarovávání hrubé stavby. Jisté je, že po omítkách pak můžete podlahy lét brzy, ono je jim to vlastně jedno, jaká je vlhkost. Hlídal bych si ale, aby ve stavbě teplota neklesla pod 5stupňů (myšleno dlouhodobě - kdyžtak bych tam malinko něčím temperoval).

 • avatar

  registrovaný 7. 3. 2016

  945 příspěvků ve fóru

  28. zář 2017

  @linaka pokud je to na pěnu, tak je to v pohodě, to nemá co sedat..

 • avatar

  registrovaný 13. 3. 2015

  237 příspěvků ve fóru

  29. zář 2017

  @iveta_89 tady bych souhlasil s @ondra_cha
  Je jedno jestli zdíte na tenkovrstvou maltu nebo pěnu, sedají si základové spáry a deska, ne zdivo jako takové

Přidej příspěvek

avatar

  Nenašli jste co jste hledali?