Jak vycentrovat led světla v domě?

mohl by mi prosim nekdo poradit, jak si mam jako lajk vycetrovat LEDkove osvetleni v domku? :-D Nikdy jsem to nedelala a nechci to mit sejdrem :-D Je na to nejakej figl, nebo budu muset nastoupit s pravitkem, uhlomerem atd? :-D :-D Dekuji
Odpovědět
Tak třeba: na jedné straně místnosti provázek ode zdi ke zdi, střihnout na přesné šířce, pak oba konce spojit, tj. přehnutím provázku dostanete polovinu. Buď střihnout, nebo zdvojený provázek pak od jedné strany u zdi natáhnout, dostane se na polovinu stropu na jedné straně místnosti. Tam udělat značku. Pak to samé na druhé straně místnosti, zase naměřit, zase značku. A pak vzít nový provázek a od značky ke značce natáhnout a přesně na něm budou na centr světla. Ale způsobů je více, třeba někdo poradí.
Odpovědět
Nejjednodušší je koupit si takzvanou "brnkačku" pokud chcete střed, tak klasika - úhlopříčky a střed máte hned. Pokud chcete po okrajích, rozměřte si na krajích kótu jak to chcete na jedné straně podržíte natáhnete a brnknete máte danou linku a s tím už si poradíte
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě doplním bacha na profil v sadrokartonu.
Odpovědět
super, moc dekuju za poznatky.. mozna si k tomu prizvu pomocnika, pac ve dvou se to lepe tahne a bude to o chlup rychlejsi.. kazdopadne provazkova metoda se me zda super. Brnkacku si vygooglim :)
Odpovědět
@demolitionman brnkacku jsem pouzival pri hrube stavbe. Nedokazu si predstavit pouzit brnkacku na vymalovany strop;) Na svetla jsem pouzival laser, ktery jsem si koupil na zacatku stavby. Slo to bez problemu.
Odpovědět
Brnkačka je šňůra v pouzdře kam se nasype křída a tím jak pak s nataženou brnknete udělá vám to linku ;-) Jednoduchý a velice užitečný pomocník
Odpovědět
@mrazekrad : no nevím jak vy, ale já jsem si otvory na světla vykružoval před tmelením. S laserem jsem to taky zkoušel, ale nakonec jsem zjistil že pomocí brnkačky je to rychlejší
Odpovědět
@kackasz pridam moji zkusenost - ja si montoval svetla v mistnostech sam a vzal jsem to naprosto odborne - postavil jsem nekde cca uprostred zebrik, vylezl nahoru, vyvrtal diry do sadrose, dal hmozdinky, prichytil svetlo a hotovo. pokud to bude par cm mimo - no a co... od oka to nikdo nepozna :) A pri normalnich svetlech ( =ne bodovkach) bylo jedno, jestli trefis konzoli pod sadrosem - proste jsem udelal diru vrtackou i do konzole, aby se tam vlezla hmozdinka... a svete div se, fungovalo to. Jen bodovky jsme teda vymerovali s elektrikarem presne a pouzili i detektor kovu abychom se vyhnuli konzolim. A vymerovali jsme to tak, ze jsme si na mista budoucich bodovek navrtali sroubky, natahli mezi nema provazek at jsme v rovine atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@kackasz ahoj rozkreslete si to na zemi a udělejte křížky pak si to snadno převedete na SDK...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?