Kde koupit vypínače ABB basic55?

Ahoj, lze u vás vůbec koupit tuto řadu? Na Slovensku se tyto vypínače prodávají, ale zde je asi nelze koupit nebo jsem je nenašel. Vypínače se nám hodně líbí. Mají decentní mezi rámeček, který v noci svítí. Díky
Odpovědět
@slavek1 ne, u nas je aab nenabizi
Odpovědět
Su fakt pekne, ale v CR k nedostaniu. Skus objednat z nejakeho SK eshopu.
Odpovědět
@kekita Hmm velká škoda. Při té ceně co ty vypínače stojí vypadají super. Předpokládám, že pro náš trh to nemá nějaké povolení, velká škoda.
Odpovědět
@slavek1 divala jsem se a prohlaseni o shode je vydavane ceskou zkusebnou v Praze a v eu vzajemne uznavani-kdyz vyrobek vyhovi zkusebne v jedne zemi, nemusi se prezkouset v jine. Takze v tom by problem byt nemel.
Odpovědět
Toto je marketingova zalezitost, ale viac o tom hovorit nebudem 🙂
Odpovědět
@slavek1 jeste bych se zamyslela nad nekolika vecma: - nemyslim si ze svitici ramecky jsou vyhoda-hlavne v loznici a pokojich - v tehle edici je blbe, ze strojek je soucasti klapky (nejde pak jednoduse menit barva - u ABB celkem plati, ze cim drazsi, tim lepsi... treba sving je na nic, ze ma plastove telo a pri instalaci se muze zkrizit a vypinac pak drhnout... tahle rada ma alespon kovove telo, ale nevidela jsem ji fyzicky, takze nevim
Odpovědět
@slavek1 Velice podobné a kvalitní jsou vypinače Schneider - Unica. Jen nemají svítící rámeček, ale jen svítící čárku na dolní straně vypinače.
Odpovědět
@zubr487 schneider me prijde, ze se oproti abb hodne reklamuje. Na abb je reklamace parkrat do roka a na unicu snad na kazdem baraku alespon jeden vypinac... ale to je jenom moje zkusenost
Odpovědět
Řekl bych, že u nás se neprodávají, protože zásuvky nemají zemnící kolík. Tzn, vypínače by asi nebyl problém, ale ty zásuvky...
Odpovědět
@petros4 V tom určitě problém nebude. Dělají i se zemnícím kolíkem ne jen SCHUKO zásuvky. @kekita On ten rámeček není vyložené svítící, ale je z fluorescenčního materiálu tak nepředpokládám, že by neoslňoval. Navíc by se to spíše dávalo do chodby.
Odpovědět
@slavek1 Vidíte, jsem to tak dalece nedohledával a všude, kde jsem je viděl byly zásuvky bez kolíku. Potom nerozumím, proč nejsou na ČR trhu. Každopádně na schodiště a do některých prostor by to bylo super řešení. Sám potřebuji řešit a toto je zajímavé. Moc je mi líbí i ten programovatelný žaluziový ovladač. Jen zjistit co všechno umí.
Odpovědět
@petros4 je to vlastně časovač - umí otevírat a zavírat rolety podle času i programově (podle toho jak se stmívá-v létě později, v zimě dřív). Mě se líbil moc, ale manžel to zamítl, ptž máme cca 25 oken a jedna tahle sranda vyjde přes 3 tisíce ;-) místo toho máme somfy bezdrátové ovládání za zlomek ceny a stejnou funkcí.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?