Noční orientační světla na chodbu a wc

Rád bych co nejjednodušší instalaci nočního osvětlení. Mám následovné představy: - na delší chodbě budou 4 světla, všechna by se měla rozsvítit najednou. - rád bych si nastavil délku svícení. - ideálně aby se světla rozsvicela pouze v čase např. 22-07 - světla by měla být aktivována pohybovým čidlem Napadá vás nějaké řešení?
Odpovědět
Profilova fotka
Nechal bych je svítit pouze na časovač nebo soumrakové čidlo. Blikání není to nejlepší v noci. Já jsem ani časovač neinstaloval a nechal svítit "obraz" trvale - občas vypínáme vypínačem a v případě zaalarmování nesvítí také.
Odpovědět
@robertpok resil jsem neco podobneho (pro schodiste a druha cast je na podestve mezi pokoji a wc). Ovladani mam skrz EZS. Tim ze jsem to planoval jiz od zacatku, natahl jsem solo okruhy pro schodiste a podestu, ty jsou v rozvodnici napojeny na rele (kazdy okruh na svoje) a + je tam soumrakove cidlo (puvod jsem chtel taky spinani od-do interval ale soumrakac je lepsi). O detekci se mi staraji cidla z EZS a centrala EZS nasledne vysle signal do rele na pozadovanou dobu… existuji i svetla s pohybovym cidlem atd… a tomu jsem se snazil vyhnout protoze tim ze je svetlo/cidlo pri zemi tak ma cidlo kratky dosah….
Odpovědět
@robertpok Máme dvougenerační bydlení a v obou bytech "bludičky". U nás na chodbě: 3 světýlka, pohybové čidlo vjednom se soumrakovým čidlem na stropě. Jelikož spíme s otevřenými dveřmi, vyhovuje nám, že nesvítí stále, jen když někdo projde po chodbě. U rodičů: světýlka v obýváku a na chodbě, svítí celou noc s tím, že si nastavujeme v kolik se mají rozsvítit a v kolik zhasnout.
Odpovědět
@robertpok já jsem vždy viděl zásadní problém, velmi obtížně řešitelný, nalézt na trhu světelné zdroje, které svítí dostatečně nízkým výkonem, ještě správným způsobem a navíc, aby to dobře vypadalo. Spatřuji v tomto obrovskou díru na trhu a závidím všem, co si dokážou vybrat, nebo nemají tak citlivé oči jako my.
Odpovědět
@honzik75 Souhlasím, když jsme vybírali, bylo to v podstatě jen mezi dvěma druhy. Zamel 11-322 jsme znali od známého, ale cena je nesmyslná. Druhou možností byla světla od Paulmannu a vybrali jsme hranatou verzi (https://www.conrad.cz/p/paulmann-9292...). Slouží zatím dobře.
Odpovědět
Profilova fotka
@robertpok Budu to řešit tak že osvětlení čili led pásek dám do soklových lišt které jsou dělitelné a firma nabízí průhledný kryt na ně, takže v chodbě budu mít Infra pasivní snímače ir30 se zabudovanými relé které budou rozsvěcovat ty led pásky.
Odpovědět
Rodiče mají něco takového obyč, s mléčným sklem a nemyslím, že by to svítilo moc nebo nevhodně. Vždycky se případně dá dodělat odpor a stáhnout to ještě na míň... https://www.spolehliva-svitidla.cz/le...
Odpovědět
@honzik75 souhlas s tim ze najit neco co slusne vypada a funguje bylo peklo, zvlast pokud clovek vyzadoval aby svetlo melo v sobe pir… proto jsem rad ze jsem se rozhodl pro spinani cidlama z EZS a mohl jsem tak koupit Led svetla od abb (Time Arbo) do stejnych ramecku jako zasuvky atd (dokonce je v jednom miste mam v troj ramecku se zasuvkama)
Odpovědět
My máme toto. Dvě světla v L chodbě 3a4 metry x 1,3 a je to moc, když jsou otevřené dveře do pokojů kvůli kočky. I cvaknutí při sepnutí pohybového senzoru jde slyšet. Večer je to super, v noci před spaním je to otrava. Je to hodně subjektivní. Po krátké zkušenosti bych volil co nejslabší a nejteplejší světlo mířící do země a určitě co nejmenší počet. Světla buď nechat svítit stabilně od těch, jsi říkáte 22-07 nebo je dát na senzor, jak to máme my. Rozsvěcují se kdykoliv, když je málo světla. Čas jsem si nastavil zhruba 40 vteřin.
Odpovědět
@jose10r ještě přidávám tu fotku
Odpovědět
Dodatečné řešení, tuším za čtyři stovky ... použivám v režimu Auto (svělné a pohybové čidlo) a funguje skvěle ... nabijim jednou za pul roku..
Odpovědět
@raziel628 hmm, to zní zajímavě. Jaká je to EZS? A jaká světla jste nakonec využil? Já se bojím toho soumrakáče, protože minimálně v chodbě bude relativně šero - chodba á nás nemá žádná okna a všechny dveře budou plné (bez skla). @kofejn Tvl, 600,- Kč za jedno světýlko? :o) Nějak jsem žil v představě že to bude tak za polovinu. Když jich budu kupovat 8-10, tak už to vychází docela draho. Ale chápu, fakt asi není z čeho vybírat :/ @xkarlos jj, podobné řešení mám nyní doma od Osramu. 3xAAA, nabíjím je možná 1x měsíčně. Ale je to na 3 výkonné ledky a spíná to i přes den, takže proto to asi vybíjí rychle. Když nepřijdu na nic lepšího, tak holt skončím u tohodle... Jak se jmenuje tohle vaše světýlko?
Odpovědět
Článek se načítá
@robertpok Ten Zamel byl cca 1800Kč/ks. Fakt nebylo na výběr a fungují dobře. Teď bych je dal asi dál od sebe, zabírají spolehlivě. Pokud nepotřebujete PIR a soumrak, je docela výběr.
Odpovědět
@robertpok Xiaomi Yeelight Sensor Nightlight, senzorové LED noční světlo (akumulátorové) ... a přes den to nespíná ...
Odpovědět
@robertpok svetla mam od ABB. Je to rada Time Arbo ale myslim ze pasujou snad do vetsiny ramecku. Instalace normalne do krabice privod 230V. EZS mam normalne od Jablotronu 100, ale myslim ze to pujde s vetsinou. Jinak cidlo na soumrak mam venku… clovek si musi akorat pohrat pri setmeni s potenciometrem v rozvodnici aby to sepnulo kdy ma… pak uz to jede samostatne
Odpovědět
Zdravím, mohu se zeptat, vy co máte "bludičky", tak máte klasické denní světlo na vypínač? Plánujem udělat bludičky na chodbu, které by se spínaly na pohyb a jen v noci, to bychom museli nejspíš řešit časovačem, protože chodba bude tmavá, takže soumrakáč asi nebude dobré řešení. Problém je, že chceme denní světlo také na pohybové čidlo. Nevím, jak tyto dvě světla nakombinovat 🤔 teoreticky by šlo denní světlo taky nastavit na určitý čas, ale co když budu potřebovat v noci nečekaně akutně rozsvítit? Řešili jste to někdo? 🙂
Odpovědět
@domdomca tak denni svetlo date na vypinac, ne? Kdyz potrebuju rozsvitim, kdyz ne tak zhasnu. A v sobe muze mit pohybove cidlo.
Odpovědět
Bludičky si žijí vlastním životem a normální světlo (denní je venku za oknem 🙂) zapínáme ručně. Kvůli dětem a manželce se automaticky zhasíná po deseti minutách. Bludičky mám na extra okruhu s tím, že by to časem mohlo být zálohované a jako nouzové osvětlení. S jednoduchým spínáním od času si moc nepomůžete, v zimě a v létě slunce vychází jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@jose10r @raziel628 @xkarlos @robertpok @jose10r @jarin1 Dobrý den, mohu poprosit o radu, kolik lumenů by měla mít orientační svítidla na schodišti a v chodbě? Světla se budou spínat pohybovým čidlem pouze v noci. Na (klasickém) dvouramenném schodišti v domě bude celkem 8 těchto "bludiček". Cca na 2 schody 1 světýlko.
Odpovědět
@lokomotiva13 To je relativní... Jestli jako orientační do úplné noční tmy, tak stačí světla o výkonu 1-3W (přepočet na lumeny se dá najít). Jestli chceš fakt pěkně vidět a má to tvořit i nějakou vizuální kulisu, tak to bude chtít vyšší výkon / větší počet světel. Já čekám, že v baráku, kde člověk ví, kam šlape, bude stačit i ten minimální výkon.
Odpovědět
@lokomotiva13 mam od ABB orientacni/nocni svetla prikon okolo 2w a mam je co treti schod a je to ok (cca ve vysce zasuvek) jako orientacni svetlo ale uprime lm i vykon je hodne orientacni bohuzel je dost otazne jake svetlo chcete protoze nektere sviti pouze dolu (maji clonku) jine ne… pak zalezi na vyssce atd… kupte si jedno zapojte a uvidite kolik a jak budou potreba… tak jsem to delal ja ze jsem si udelal zapojeni do zasuvky (mam je na 230V) a v noci jsem zkousel jak sviti…
Odpovědět
@robertpok kupte to nejslabší co existuje a bude to stačit. A když bude na výběr teplota barvy, tak to nejteplejší.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?