Nový dům interiér - teplé či studené osvětlení?

Co byste z vlastní zkušenosti doporučili do interiéru - teplé či studené osvětlení? Díky :-)
Odpovědět
Asi záleží na každém, ale mi se prostě studené nezamlouvá. Je to jak někde v nemocnici. Dávám všude 3000K, to je pro mě to pravé :) V technické místnosti mám 4000K. Někdo dává studenější i do kuchyně.
Odpovědět
Profilova fotka
Důvody pro teplejší barvy popsány třeba zde https://smartmania.cz/modre-svetlo-zr... Číst důvody, ne reklamy :-)
Odpovědět
Mám denní bílou, 4000K.
Odpovědět
@nelinecek ono zalezi na mistnostech... v obyvaku jsme si dali teplejsi svetlo, do pracovny & koupelny studene. Ono to jde jednoduse vyresit koupenim LED svetel, ktere muzou menit teplotu dle potreby.
Odpovědět
Chodby, kuchyně, koupelna = studené, obývací pokoj, pokoje, ložnice = teplé.
Odpovědět
Teplé světlo připomíná světlo staré žárovky, studené světlo zářivky. Mě vyhovuje teplá bílá 3000K.
Odpovědět
Profilova fotka
Koupila jsem jednu studenou bílou na zkoušku a je schovaná v technické. Pro mě je to nepřirozené a nepříjemné světlo. Takže všude teplá. :-)
Odpovědět
Budeme mít led světla, která mění intenzitu od teplé bílé po studenou :-) a jinak spíš denní bílou, tu studenou bílou asi jen v tm.
Odpovědět
Obecně budete mít u teplého světla pocit, že je tam toho světla méně. A pro stejnou úroveň světla budete potřebovat víc výkonné. Podle mě je ideální 4000-4500K, což je denní světlo.
Odpovědět
Profilova fotka
Osobně preferuji určitě teplé světlo, studenou zářivku jsem odsouhlasila jen ve sklepě. A vůbec se mi nelíbí, když je zkombinována teplá se studenou v jedné místnosti. Jinak projektant nám doporučil nechat si zpracovat návrh osvětlení od odborníka.
Odpovědět
4000k se nám také líbí nejvíce. 2700k ke ošklivě žlutá, nad 5000k už to zase není příjemné
Odpovědět
Profilova fotka
@marketa_sob Nelze než souhlasit. Na základě konzultace ve světelném studiu jsme částečně překopali osvětlení navržené interiérovým designérem a taky se to významně prolevnilo. Ve výsledku pak velká spokojenost, jelikož studio zajistilo a dodalo vše vybrané (snad kromě LED pásů, ty jsem řešil samostatně s elektrikářem).
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My mame doma radeji teple svetlo, je nam prijemnejsi napriklad i v koupelne...
Odpovědět
Do domu nebo bytu patri teple svetlo .... studene patri do kancelari, kde napomaha k aktivite a povzbuzuje mozkovou cinnost....to doma nechcete (zvlast ne pred spanim).
Odpovědět
@awakened můžu se zeptat, v jakém konkrétním studiu jste se radili? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@nelinecek Jsme z jižní Moravy, takže nejbližší, které jsem našel, bylo LuxEco v Brně. Velmi ochotný přístup, zjevně orientace v problematice a to jsem byl určitě z těch menších zakázek.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?