Světla typu kabel s žárovkou bez stínidla - nejsou nepříjemná pro oči?

Prosím, nemáte někdo zkušenosti s podobným osvětlením jako na obrázku - konkrétně u jídelního stolu a jako centrální světlo do obýváku? Bojím se, aby nekryté žárovky neoslňovaly, ale vzhledově se mi to moc líbí 🙂, v obýváku možná ještě v kombinaci se stropními bodovkami nebo jinými menšími světýlky. Děkuji za radu.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud je nebudes mit ve vysi Oci a nebudes se koukat primo do nich tak neoslnuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Obvykle bývají v těchto typech svítidel světelné zdroje s menším výkonem, ale o to ve větším počtu. Tím pádem nedochází v takové míře k oslnění. Z toho důvodu bych neměl obavu.
Odpovědět
Profilova fotka
Mě to večer vadí , rozsvicim jen lampu , velké světlo jen když potřebuji něco dělat a dobře vidět 😉
Odpovědět
Bytova architektka nas od techto svetel bez stinidla odrazovala prave z duvodu oslnovani...
Odpovědět
@petrabodlina Tohle podle mě ale není dělané na hlavní svícení. Máme nad linkou v obejváku a na WC, ale jako "vedlejší světlo", nebo jak to říct. Dávají se do toho žárovky s nižším výkonem, aby neoslnily. Dost často takový ten retro styl a to by právě ani nevypadalo hezky, když by jediné, co by člověk viděl, byla "bílá jehla v očích". My máme tedy pět žárovek nad linkou, s tím, že nad plotnou je ale klasické světlo v digestoři a obývák a jídelní stůl mají další světla. Nad jídelní stůl bych to nedávala určitě, v obýváku jako spíše dekorativní doplněk proč ne.
Odpovědět
@t_makovice Toho jsem se bála 😞. Škoda že je nemá někdo známý, u koho by byla možnost okouknout. Ale ona se ta stínítka nevynalezla asi pro nic za nic.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?