Světlovody - zkušenosti

7. bře 202170

Vybírám světlovod na osvětlení chodby, která nemá okno. Poptal jsem pár firem a tady je výsledek.
Ligthway - asi se zbláznili. Za 1 světlovod 330 mm, délka 3 m chtějí 58.000,- Kč. Připadá mi že je buď z titanu anebo má vnitřek trubek potažený zlatem. Za mě nesmysl.
Solatube - za 250 mm, délka 3 m chtějí 28.000,- Kč. Což už je znatelný rozdíl a průměr 250 mm na chodbu určitě stačí.
Sunizer - 230 mm, délka 3 m, z DEKu se slevou cca 20.000,- Kč bez montáže.
Velux - 250 mm, délka 3, z DEKu se slevou cca 14.000,- Kč bez montáže.

Velux je nejlevnější, ale mám strach, aby to nebyla hračka. Sunizer je už dražší, připadá mi kvalitnější. Solatube z těch 3 možných je nejdražší, ale vypadá nejkvalitněji a je včetně montáže. Bez montáže bych asi srazil cenu ještě o několik tisíc dolů. Tak nevím. Jaké máte zkušenosti a názory. Předem děkuji.
PS - světlovod určitě chci, tak mi ho prosím nerozmlouvejte 🙂 🙂 🙂

• Máme 2 Veluxy, asi 2 roky. Montoval nám to střechař, ale je to skládačka, zvládneš to i sám. Je úžasný. Kdybychom věděli, jak to bude super, dáme si ještě další 2, teď už se nám nechce zasahovat do postaveného domu.

• @prejeta_zaba  Díky za info. Jsem prý šikovný (jak mi říká okolí), tak bych to asi zvládl.

• Máme dva světlovody Lightway 330 (délka myslím 3m, typ se zateplenou částí), cena za 1 kus 16TKč bez montáže (před 18 měsíci) - jsou super (chodba 10m dlouhá, 140cm široká).

• Sponzor fóra
  • Máme 3 světlovody Velux, montáž svépomocí. Zatím nemohu posoudit protože ještě nebydlíme 🙂

• @ondtom36  Tak to potom nechápu, kde u mně sebrali tu cenu. Asi mě zkouší.

• Máme 3 roky Velux a jsou skvělý, vůbec žádný problém. Každá návštěva je obdivuje😉 Dělala nám to firma.

• @tinabla  Díky za info. Zatím to taky spíše vypadá, že skončím u Veluxu. Poměr CENA/VÝKON má asi nejlepší.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Články od našich partnerů
    4 tipy na dokonalý home office v podkroví
    Výhodný zděný komín v symbióze s ekologickou krbovou vložku
    Konvektory – topí, chladí a rozumí si s nízkoteplotními zdroji vytápění
    Archiv článků od partnerů