2+kk a děti. Jak jste to vyřešili?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojte, koupili jsme si s přítelem 2+kk, s tím, že jednou bychom to prodali a koupili větší....ale bohužel, jak to tak sleduji...tak to bude asi problém...a jednou bychom určitě chtěli děti... Tak bych se chtěla zeptat,jak jste to vyřešili? Přestavba? Nebo jeden pokoj ložnice, druhý pro děti.... Díky za odpovědi.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 To chceme dat detem asi vsichni...akorat zrovna ten pokoj neberu jako prioritu.Spis bych se zamerila na vzdelani a zazitky a ty se stejne buou podnikat mimo byt.A tema detma v jednom pokoji jsem nemyslela delat si je jak na bezicim pasu,ale dve..vetsinou si stejne nakonec kazdy rekne,ze to druhe jeste zvladne.No a jedno dite bych u 2+1 neresila vubec..to je spis na ukor rodicu.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 toho se také bohužel bojím, že během pár generací vymřeme ( já se to asi nedozvím ) a ovládnou to tu cikáni větnamci černoši atd.... snažím se být optimista, taky s tebou plně souhlásím, že jsme nepotřobovali žádné drahé věci a naši rodiče už vůbec ne ale dnešní mládež je bohužel jiná a ke svému "životu" tyto drahé věci potřebují dneska dítě z vesnice které dijíždí do města za školou a jeho rodiče si nemohou dovolit koupit mu v první třídě mobil, tablet pc a bůhví co ještě jeterčem posměch ostatních dětí že je nevyspělé chudé opovrhované atd... neříkám, že to je všude ale je to tak. A to že jak píše @mavor když budu mít jedináčka, že to bude rozmazlenej fracek si taky nemyslím, protože při dnešní finanční situaci a to si myslím, že se máme dobře, zaplatím hypotéku energie a ídlo a budu rád když zbyde na oblečení, aby momentálně šla přítelkyně na mateřskou tak nevím jak bychom to utáhli. Jasně, mohli jsme si koupit malý byt , mít poloviční hypotéku a mohli si tak pořídit dvě děti do 2+1 ... Věřím, že bude lépe abych mohli dvě děti dobře zaopatřit a měli své soukromí, myslím jako náctileté. Do 10seti let ať si hrajou spolu ;-) Tak ať se nám daří i v tom novém roce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vca každý má jiné priority... strejda měl kluka a holku v jednom pokoji, jako děcka se měli dobře ale od 12ctého roku to nedělalo dobrotu, prostě si jako sourozenci v soukromém životě nerozuměli, neměl to s nimi jednoduché....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 No právě, vím jaké to je, kamarádka když měla syny ve druhé, ve třetí třídě, tak chodili domů s tím, že chtějí značkové oblečení, jinak se tam s nimi nikdo nebaví..... Jo, je to dobou, udělali jsme si to sami jako lidstvo a ještě to dále PODPORUJEME :-N Proto souhlasím s tím, že se snaží do škol zavádět uniformy a doufám, že se ty rozdíly aspoň trochu zmenší. Je smutné, že dětem člověk musí koupit mobil v první třídě a PC, aby vůbec měli nějaké kamarády :-( Kam to lidstvo spěje.... :-N Nároky se budou stupňovat, co dál? :-N Měli by jsme se pokusit to zastavit! My vesměs máme zkušenosti s jedináčky, na které rodiče nemají čas, pak to tak vypadá :-( Na jednu stranu se rodiče honí za tím, aby měli všechno - počínaje mobilem, konče já nevím čím a na druhou stranu z toho roste fracek, který šikanuje okolí.... Je to zamotaný kruh. Můj tchán byl také jedináček - většího sobce jsem snad nepoznala. V dnešní době se u dětí čím dál víc i u dětí mladšího věku vyskytuje násilí a šikana..... Stačí když se to dítě liší jen jiným názorem na nějakou věc :-( Jo , je pravda, že na to má hodně vliv výchova. Ale jaká, když hodně rodičů na ní nemá čas? :-o Většina z nás má nejlepší vzpomínky na to, jaké lumpárny dělali jako sourozenci a o to jsem mého syna nechtěla ochudit. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mavor tak teď si to vystihla na jedničku ;-) je to začarovanej kruh... doba se holt mění a děti "stárnou" nebo spíš dospívají nějak rychleji... ale není nic horšího než neudělat si čas na výchovu dítěte, tak snad se nám to podaří ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 Jo doba se mění, ale mění se naším přičiněním, to lidstvo se předhání kdo bude mít víc, nůžky se rozevírají ,dělají se čím dál větší rozdíly mezi chudými a bohatými :-( Moje děti mobil v první třídě mít nebudou, značkové věci leda tak z bazaru a pořád je učím, že se rozdíly nedělají, že je každý člověk něčím jedinečný. Spíše je chci naučit se bránit těm sobcům, kteří by je chtěli vystrkovat ze společnosti. Tenhle styl doby se mi prostě nechce podporovat, i kdybych na to měla. Možná jsem naivní, možná se mi kluci vzepřou, že chtějí tohle nebo tamto jen proto, aby je ostatní vzali mezi sebe, ale strašně moc doufám, že k tomu nedojde. Mému staršímu synovi bude za pár dní sedm a mladšímu byly čtyři a zatím jsou vděční za všechno co dostanou. K Vánocům dostali jen drobnosti, nejdražší dárek byl za 250 Kč a i přesto měli radost třeba z hrnečků nebo z tepláků a za to jsem neskonale vděčná. Péťa má jít v září do první třídy, tak mám trochu strach, do jaké společnosti dětí se dostane.... :-N Děti stárnou rychleji taky vinou naší, protože na ně rodiče nemají čas a dívají se na TV na to, co nemají a jsou svědky dohady dospělých lidí. Děti by se měli držet v dětském světě, zase je to naše vina.....
Odpovědět
Profilova fotka
@mavor jj máš pravdu je to naš vina, honíme se za penězi a kariérou a na děti nemáme čas :-( V tom ti fandím ať máš děti spokojené s tím co dostanou ;-) Myslím, že to není dneska vůbec lehké naučit je aby si vystačily "s tím málem" měli se rádi mezi sebou a byli hodní na rodiče... :-) Náš příbuzný má kluka 2,5 roku a už má tablet jen aby se zabavil, sem zvědav zda ho ten tablet naučí mluvit =-) Na duhou stranu takové lidi nechápu, proč si ty děti pořizují, kydž jsou od rána do večera v práci, ty děti pomalu ani nevidí vyrůstat.... ale zase mají na co si vzpomenou a to si ještě sami o nic neřeknou.... :-x
Odpovědět
Záleží jakých parametrů (m2 a dispozice) je 2+kk (2+1) Dnešní novostavby 2+kk dělají čímdál menší aby jejich cena byla "nízká" Osobně jsem to vyřešil pořízením vetšího poctivého 3+1 mezonetu s garáží starší výstavba za fajn cenu v dnešní době. Stávající 2+kk (56metru) je tak pro bezdětný pár nebo důchodce,ale ne pro rodinu s 1 nebo dokonce dvěma dětma. A to jsem odchovanej z panelaku pocivý 2+1, (4členná rodina) takže nějak rozmlsanej nejsem ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@mavor jo, máš plnou pravdu v tom začarovaným kruhu a moc bych ti přála, aby ty představy tak, jak máš(a jak si myslím, že má stále dost rodičů)se vyplnily a realita se neukázala odlišnou,jak tomu často bývá... Sama mám právě jedináčka a od školky jsme "bojovali" s tím, že neměl značkové tepláčky ve třídě,v 1.třídě neměl denně 100Kč na svačinu,za kterou by si koupil předem připravenou bagetu,colu a Magnum, jako někteří jeho spolužáci(když pominu děti z dobře situovaných rodin, tak další 3 z jeho třídy,kdo denní kapesné měli klidně tu stokorunu byli romští spolužáci...zvláštní, no,nebo to právě naopak o něčem svědčí??..),neměl značkový batoh do školy a spoustu jiných věcí.Musím přiznat,že ač jsem se roky snažila mu to vysvětlit,že já bych mu třeba tu stovku na svačinu nedala,ani kdybych na to měla,tak mám pocit, že to po dobu docházky na ZŠ byl marný boj snad až teď na SŠ mám pocit, že něco z toho pobral..A to je jen jeden konkrétní případ, napadly by mě další za tu ZŠ. Blízká kamarádka právě teď řeší velké problémy se synem 11let,co se ho snažila vychovávat bez všech těch novodobých nutností,či velmi omezeně,naopak mu jako rodina dali max.,co mohli, jak se jemu i bráchovi všichni věnovali a to doslova po všech stránkách,měla můj plný obdiv a kluk je takovým způsobem vyčleněnej v 5.třídě z kolektivu,že ve snaze se mezi děti začlenit udělal opravdu velké průšvihy a celá rodiny skončila u psychologa... Za mě teda zlatá střední cesta ve všem-stejně tak, jako si myslím, že nemusí dítě vyrůstat s drahým mobilem v tašce a se značkovým oblečením,tak stejně tak já si nebudu brát hypotéku na velký barák, když můžu mít klidně malej,a tak nebudu otrok vysoké hypotéky(jak se to bohužel některým našim známým stalo,kdy splácejí velké byty či baráky a s dětma nejdou za rok ani do ZOO,protože na to prostě nemaj)tím nebudu od rána do večera v práci, abych měla na zaplacení toho "lepšího"bydlení,ale budu mít čas se i ještě 16letému synovi (pokud teda o to zrovna stojí,neb už se nachází v plně rozvinuté pubetě :-D )věnovat. Ale jinak jsme si to vše zavinili sami a pokud se urychleně jako lidstvo nevzpamatujeme,tak naše setrvání zde nebude mít dlouhého trvání... Někde jsem nedávno četla, že generace našich dětí má 20% šanci, že vůbec vychová své potomky....bohužel se obávám, aby na tom nebylo něco pravdy...
Odpovědět
Kdyz nato rodina nema tak nema smysl to hrotit. 2kk se klidne s detmi zit da. My sme bydleli v domecku ktery mnel loznici, obyvak a jednu mensi detsku izbu a zili sme tam 7 lidi ( babicka, mama, otec a 4 deti ) a vidite to prezili sme a nic se nam nestalo. Jakej ma smysl kupovat a jet do dluhu jenom proto aby dite mnelo vlastnej pokok?? Nech vidi jakovej je zivot jiz od zacatku a at se taky nauci skromnosti. Suhlasim s @mavor to ze jaka je doba tak to je nasim pricinenim. Jenom mimo temat ohledne uniforem ja jsem zila v Irsku 6 let a tam vsechni deti mneli uniformy bez rozdilu na postaveni a taky nikdo si nesml do skoly prinest vlastni jidlo ani sladke proste nic kde by mohl ukazat ze je z bohatej anebo chudej rodiny. Jidlo dostavali ve skole a to vsechni rovnake :) Nikdy jsem se tam nestretla s tym zeby se delila spolecnost na bohate a chudobne. U nas v praci byla ministryne vlady a to prisla na svem vlastnym aute bez bodygardu a nejakeho doprovodu a normalne se s nama bavila ne jako tady milion ochrankaru .....
Odpovědět
Profilova fotka
@niccky.z To je důvod, proč souhlasím s uniformami a jsem pro všemi deseti, aby se zavedla další opatření. Ono to bude asi jiné ve velkém městě a jiné na vesnici.... Ve městě se dělají větší rozdíly. Možná taky proto, že se na vesnici skoro každý zná odmalička....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?