Co je to za kabel?

Profilova fotka
zdravim 🙂 potrebuji poradit. Koupil jsem byt v panelaku a ze stropu v obyvaku kouka tenhle kabel. Pujde na nej pripevnit stropni osvetleni? dekuju
Odpovědět
@lukas_brazda pokud se dotknete konce kabelu a dostanete ránu, tak to půjde. Dělám si samozřejmě srandu. Vypněte jističe, oholte konce kabelu a kupte si šroubovák s doutnavkou. Po zapnutí jističů tím šroubovákem zkontrolujte, zda je na některém vývodu fáze (černý nebo hnědý drát). Pokud není, musíte najít vypínač, kterým se toto světlo ovládá.
Odpovědět
Jenom pro jistotu, urcite jste myslel ne pripevnit, ale pripojit?
Odpovědět
@lukas_brazda Řekněte si nějakému kamarádovi, co aspoň trošku ví. 😉
Odpovědět
Jestli je to ze stropu a vypadá to i,tak dle mého,je to 3x1,5mm kabel. Tzn.kabel na světlo. Hnědý,žlutozelený a modry. Zkuste zkousecku ( šikovný soused bude možná mít ) a overte,zda je kabel pod proudem. Zkuste najít i vypínač.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukas_brazda pripevnit urcite ne. ukotvit svetlo musite do stropu. Ten kabel to svitidlo (krome stavebni objimky objimky) neudrzi. Ale elektrinu vam do svetla privede.
Odpovědět
..však na připevnění je tam háček 🤔 😄
Odpovědět
platí věta, co napsal @atilius. Pokud se někdo ptá, zda to stačí jen pověsit, tak je rozumnější pozvat si někoho, kdo rozumí elektrice
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?