Jak dostat do obýváku ložnici?

Zdravím, máme obývák obdelníkového půdorysu o rozloze 20,17 m2. Poradíte prosím jak do obýváku dostat ložnici? Postel je 180 cm, gauč máme do L, šíře je 2,7 m. Do patra se mi moc nechce. Moc rád budu za každý nápad či inspiraci. Na přiloženém náčrtu jsem se pokusil nakreslit půdorys 🙂
Odpovědět
@rajcatko1988 my měli podobný problém a vyřešili jsme to umístěním postele hned naproti dveřím do levého rohu. Vedle postele skříně na oddělení a zbytek obývák
Odpovědět
Další otázky ke zvážení: Jak hodně obývák využíváte? Je to pro vás "denní místnost" kde trávíte hodně času (tv, čtení knihy, společenské hry s dětmi, ...) nebo jen večer tv a pro návštěvy? Při první variantě bude nutnost denní světlo, takže ložnici ke dveřím. Pokud ovšem potřebujete i v noci čerstvý vzduch a rádi spíte u otevřeného okna a obývák na druhou stranu moc nevyužíváte, pak bych to udělala naopak.
Odpovědět
@kafr no využíváme to jako denní místnost a zároveň potřebujeme v noci čerstvý vzduch
Odpovědět
Tak v tom případě ještě přemýšlím, jestli neexistuje nějaká rozkládací postel, jako s výsuvným lůžkem tak, aby vznikla manželská a při složení by byla jednoduchá... IKEA něco takového má, ale je tam nevýhoda, že ten, co spí "u zdi" nemá volný pohyb ven z postele. Ale třeba by existovalo i něco otočeného o 90°... https://www.ikea.com/cz/cs/p/hemnes-r... Zkuste googlit rozkládací postel. 🤔 Klasické dvoulůžko vám zabere moc místa...
Odpovědět
První co mě napadlo, dát postel k oknu. Mezi postel a obývák dát něco jako nízkou zeď, zhruba 70-80cm,vysoká, z úzkých skříněk 2m.dlouhá,nebo i míň, na ní přes celou délku truhlík, do něj ze 4-5 trsu rostlin, tchynin jazyk nebo zelenec. Na proti postele je ještě možné dát úzkou skříň až po strop ale měla by být bílá nebo v barvě ladící ke zdi. Tím pádem v samotné ložnici vzniknou úložné prostory jak v této minimálne hluboké skrini, tak i oddělující zídce. Nad ni je možné ješte pripevnit žalúzie prípade že jeden spí a druhej se dívá na televizi. Žádné vysoké oddělovací příčky abyste nepřišli o světlo. Další možnost je sedačka na trvalé spaní To jsem dával obrázky na jinou diskuzi tady ale nevýhoda že pokud jeden chce spát 2. Se musí přizpůsobit, nebo postel ve sklopné skříní, ta se občas objeví aj na Bazosi
Odpovědět
Já to měla vyřešené rozkládací sedačkou, na které jsem spala, u vás bych zvážila i sklápěcí postel ve skříni. Myslím, že při oddělování nábytkem nebo nějakými posuvnými stěnami by postel ubrala dost místa.
Odpovědět
Nepsal jsem nábytek ale něco do 15 cm, žádná posuvná zeď, ta by ubrala světlo. Pár i když se sebevíc miluje a rozumí si, nemá totožnou potřebu. Jeden se chce dodivat na film druhý by už spal proto že ráno brzo vstává. A jak na potvoru ne a ne usnout. Vadí i blikající televize. Proto aspoň nějaké to oddělení. Stejně by mělo být i u sklopné postele. Tu už bych dělil nějakou japonskou stěnou. Dá se stáhnout. Spíš bych prodal velkou sedačku a pořídil menší a nějaké bobky na sezení. Ale to v otázce nebylo. Dobře se vyspat je důležité
Odpovědět
Když je někdo líný vyjít do patra, tak to je těžké. Naše babička má 80 roků problém s kyčlí, ale není tak zdechlá jako vy, proto to musíte řešit s ostatními a nejste schopen to vyřešit sám.
Odpovědět
Tak jsem si říkal že tady jen málo rýpalů... Milane, všem jsi tady určitě chyběl. Pochopil jsi otázku? Patro, to je taková ta vyvýšená konstrukce v bytě. Že zatímco samice lva Někdo tam spí, někdo si tam hraje, někdo tam má psací stůl.... Rajcatko1988 pokud bys potřeboval ještě s něčím poradit, zeptej se Milana, určitě má větší rodinu 😉
Odpovědět
@milan1965 Určite sis spletl diskuze. Sem chytří nechodí. Jenom ti co potřebují poradit nebo nějaký nápad. Víc hlav víc ví. Jednohlavý chodí na politické 😉
Odpovědět
Určitě jsem se nespletl 😄 😄
Odpovědět
@milan1965 to, že vaše babička chodí v 80 letech do patra a má problém s kyčlí, tak klobouk dolů. Tady ale se nejedná o patro jako podlaží, ale vyvýšená konstrukce u stropu. Za 1. v městském panelákovém bytě nejsou tak vysoké stropy, abych si mohl dovolit patro. Za 2. manželka je astmatička. A jelikož se u stropu drží teplý suchý vzduch tak ji tam nebudu hnát. Takže vám děkuji za komentář, ale přístě prosím neurážejte, že jsem líná zdechlina. Děkuji.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?