Opakované vytopení bytu od sousedů, kteří rekonstruují

19. lis 201960

Dobrý den,
sousedi (Rusové) nad námi rekonstruují svůj byt v OV. Panelák je jinak družstevní. Ale opakovaně nás vytopili, kuchyň, kde voda tekla do několika hrnců asi dva dny, než se s tím něco udělalo. Bytové družstvo od toho dává ruce pryč, že je to byt v OV. Se sousedy není domluva, jsou arogantní. Za cca týden teklo jádrem tolik vody, že vytopili byt stoupačkami pod námi - pán přišel za námi, zda neteče voda od nás. Nyní nám teče voda po vnější stěně jádra (kde je mj. i elektřina - kape nám na vypínač světla od koupelny). Už toho jejich fušaření mám plné zuby. Nemluvím o tom, jakou techniku používají, jelikož už několikrát vyhodili pojistky na chodbě a opakovaně nejde světlo na chodbě - může to být náhoda, ale kdykoli tam jsou, tak po jejich návštěvě se něco stane. Rekonstruují si sami po pracovní době... To že dělají hluk a ani nedali žádné oznámení mě tolik nebere. Lze se někam obrátit, když družstvo za námi nestojí? Na nějaký úřad, co jim udělá kontrolu? Děkuji

  • V současnosti by měla být i káždá změna v bytě dle rozsahu prací na ohlášku nebo stavební povolení. Pokud poškozují spol. prostory mělo by to zajímat i družstvo.

  • A váš byt je čí, družstva, nebo taky v OV? Máte v domě SVJ? Máte pojištění domácnosti? Pokud je váš byt družstevní, musí to družstvo zajímat, je to jejich majetek a měli by si to oni řešit s pojišťovnou. Pokud je váš byt v OV, musíte si to řešit sami s pojišťovnou a SVJ řešit poškození společných prostor taky s pojišťovnou.

  • Vsechno zkokumentovat a resit s pojistovnou.

  • Sponzor fóra
  • @betelgeuzz  Náš byt je družstva, s družstvem máme špatné zkušenosti nejen my. Co není ohlášeno písemně, to zapřou, že nebylo hlášeno. Problém řešíme přes delégátku, co bydlí ve stejném vchodě, ale jak říkám, i ona má špatné zkušenosti a snažila se jednat jak s družstvem, tak s nájemníky. Ale arogance a neochota je na obou stranách. Manžel tam jde opět dneska, tak uvidíme s čím přijde. Horší je, že děti už nechtějí ani domu kvůli hluku...

  • @jitkaz85  drzim palce a nastesti tu zkusenost nemam. Jen jsem chtela napsat, ze pokud nahlasite na svoji pojistku, tak vam samozrejme dalsi obdobi navysi pojistne (kvuli tomu, ze cerpate). Tak pozor na to.

  • @jitkaz85  tak když víte, že chtějí všechno písemně, proč jim to neposilate písemně? Ještě lépe s dodejkou, ať máte v ruce doklad o převzetí. 😉 Pan manžel ať si dnesni jednání nahrává na mobil, nemusí to ani hlásit (par. 88 NOZ).

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?