Rekonstrukce bytu 45m2, nejdříve podhled a pak ytong příčky?

Rád bych se zeptal na názor zda je dobrý nápad v bytě kde byly odstraněny všechny příčky a budou se zdít nové z ytongu nejdříve připravit sdk podhled po celém stropě a příčky až pak. Díky za názory.
Odpovědět
Nejsem odborník, ale myslím, že příčku je lepší udělat až ke stropu a přikotvit. Pokud chcete příčku dotáhnout jen do výšky SDK, tak si myslím, že tím utrpí přinejmenším pevnost a akustika. Netvrdím, že to nejde. Možná to nikdo ani nepozná. To tak děláte proto, že se vám pokazil souběh řemeslníků? Já asi když už bych tam měl sádrokartonáře, tak bych je nechal udělat i ty příčky a měl bych jistotu správného systémového řešení.
Odpovědět
Profilova fotka
Za sebe bych doporučil nekombinovat systémy, jestli SDK podhled tak i příčky SDK. Když použijete lepší izolaci do příček a třeba budete mít dvojzaklop, tak bude i lepší akustika, jednodušší tahání elektriky a jiných rozvodů, sjednocené finální povrchy. Podhled by v případě panelových stropů by měl zavěšený. A teď k otázce, příčky se určitě musí udělat jako první, pěkný návod na realizaci zděné příčky viz odkaz, je tam krásně vidět je se řeší dilatační styky především strop vs příčka a kotvení https://www.asb-portal.cz/stavebnictv...
Odpovědět
Díky za názory, mě zajímal další názor neb firma co mi má dělat rekonstrukci bytu chtěla dělat z důvodu toho že je to malý byt 45m2 a tak je to jednodušší a levnější řešení. Ale sám nevím zda by pak nebylo toto řešení náchylnější na praskání v rozích, o akustiku při té velikosti moc nejde.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?