Rekuperacni digestor - zapojeni

Dobry den, chci se zeptat jak spravne zapojit recirkulacni digestor s filtrem? Truhlar nam ji dal viz foto a druhy, ktery bude delat vestavnou skrin tvrdi, ze je to spatne a musi byt v policich i nahore skrinky vyvrtane pruchody a tim protazena trubka nahoru na skrinku. V navodu jsem ale nic takoveho nenasla. Poradite mi prosim? Dekuji.
Odpovědět
@zabak123 My to máme s trubkou. Když by to nemělo kam foukat, tak to nebude ani odsávat.
Odpovědět
@kofejn ok, dekuji. A musi byt tedy provrtane nejen police ale i vrchni korpus, je to tak?
Odpovědět
@zabak123 to je snad jasné že to musí být trubka až nahoru.
Odpovědět
@zubr487 opravdu se v tom nevyznam. A truhlar tvrdi ze tak jak to udelal je to spravne 😔
Odpovědět
@zabak123 zde stačí použít selský rozum. Pokud výfuk z digestoře uzavřete, tak nebude fungovat a to je právě ten stav, co momentálně máte
Odpovědět
@zubr487 ale v navodu se nic takoveho nepise. I na webu je x navodu a nikde nic o tom ze se musi davat trubka ktera se ze skrinky vytahuje ven. Ja to vidim tak ze te filtr ktery tam je koupeny to zachyti a ciste vrati zpet - coz je asi blbost kdyz to ted ctu. Nebo ze ten vzduch zustane v te mezere ktera tam je - asi taky blbost? Opravdu nevim toto, znam jine veci, fungovani digestore proste ne. Pokud musi tak proc to v navodu nepisi?
Odpovědět
@zabak123 V digestoři je ventilátor, který prohání digestoří velké množství vzduchu (až cca 200 m3/h). Ten vzduch se nasává spodem a vyfukuje horní stranou. Opravdu tam ta trubka musí být. To si opravdu myslíte, že se v té malé mezeře budou ty kvanta vzduchy hromadit ?
Odpovědět
Vsem dekuji za radya vysvetleni. Je to vyvedene nahoru a provrtane poluce, jen musto roury je to oblozene - je to ok?
Odpovědět
@zabak123 já si myslím, že jste to udělali dost nešťastně - vy jste nevyvedli trubku přímo z otvoru digestoře nad skříňku, ale udělali jste jenom díru ve skříňce. Problém je v tom, že recirkulační digestoř zbaví díky filtrům při odsátí "smradu", ale bohužel vlhkost zůstane a protože jste to nenapojili, tak ta vlhkost bude kondenzovat uvnitř té skříňky. Proč jste nekoupili 250-tku vzduchovou trubku a neprovrtali to přímo nad tím vývodem? Levnější, rychlejší, funkčnější....
Odpovědět
Profilova fotka
Tak tak. Jen ta dimenze má být správně 150 mm.
Odpovědět
To jsme neudelali my ale truhlar 😔. Proc to takhle udelal nevim - vcera jsem prisla do vytu a nasla to v tomto stavu. Popravde ani nevim jak se tam pak bude menit zen kulaty filtr? Zitra truhlari zavilam, uz jsem z toho nestastna
Odpovědět
@kekita koupila jsem toto, je to spravne? Vse ostatni viz prispevek vyse
Odpovědět
Článek se načítá
@zabak123 V instalačním návodu k digestoři bude uveden průměr napojení na odtah, ale nejspíše máte správně. 🙂 Přikládám, jak jsem řešil u nás.
Odpovědět
@rades89 Jaky to je průměr? Podle foto to vypadá na 125 a ne 150. Taky mám doma 125... Prý dostačující
Odpovědět
@zateplovak U této digestoře je možnost 125 nebo 150. Já měl vykružovák jen 125. 😄 Kdybych to dělal znovu, dal bych 150 - myslím, že by se zlepšil tah a snížila hlučnost.
Odpovědět
Doporučuju dát do mřížky ještě filtrační rouno a to měnit. Zachytí ještě nějaký aerosol, který projde kovovým filtrem.
Odpovědět
@zateplovak koupebe je 150cm, aspon to tak je uvedene na tom
Odpovědět
@rades89 prave ze v tom navodu jsem nic nenasla, to nechapu. Jinak jeste tu je toto - vlevo dole filtr ktery se tam musi dat a dalsi dve veci nevim kam.
Odpovědět
@zabak123 Vpravo dole je zpětná klapka (tu při cirkulaci nepotřebujete) a nahoře je redukce a tu taky nepotřebujete.
Odpovědět
@rades89 To vím taky. Taky jsem dělal díru 125. Kuchynar rikal, ze to bohatě stačí. Na 150 bych se vykaslal. Myslim, ze to bude stacit.
Odpovědět
Profilova fotka
Stačit to bude, jen to bude dělat větší kravál a míň sát.
Odpovědět
@pyramis No to asi bude. Ale zase tak hrozné to podle mě nebude. Mě zase projektant říkal, ze norma na 150 je nesmysl. Ta je urcena na vetsi kuchyne. Na domacnost staci 125. Ale vim, ze se doporučuje 150. Kazdy si to musí vybrat dle sveho. Za me nesmysl a staci 125. Bude to fungovat stejne dobře...
Odpovědět
Profilova fotka
Je úplně jedno, zda to je do malý nebo velký kuchyně. Při těch objemových průtokách digestoří dělá 125 zbytečný kravál a snižuje účinnost. Není jediný rozumný důvod redukovat výstup ze 150 na 125. A pochybuji, že mají majitelé malých kuchyní rádi větší kravál 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?