Rozumi tu nekdo elektrice?

Dobry den, potrebuji pronajmout jeden pokok v byte studentce ( matka samozivitelka ve fin.krizi) a protoze mam male deti, rada bych nesdilela kuchyn a umistila do pokoje minilednicku, jednoplotynku a idealne jestw rychlovarku a mikrovlnku. Je nejaka sance, ze by to bezne zasuvky utahly? Jak zjistim v byte, ktere zasuvky jsou na jeden okruh? Jsem v najmu, statnk byt, nemam plany. Dekuji
Odpovědět
@kajale Téměř jistě máte v pokoji všechny zásuvky ma jednom okruhu a jednom jističi. Vyzkoušíte si to vypínáním jističů v rozvaděčí + nějaká lampička pro kontrolu. Zásuvkový okruh je obvykle jištěný 16A jističem, takže utáhne cca 3.5kWh. Jednoplotýnku, ledničku atd. to utáhne. Problém ale může být v tom, že ve starších domech se používá jen jednofázový přívod, takže záleží na hlavním jističi v rozvodnici. Ten bývá na chodbě vedle elektroměru. Jeho velikost rozhoduje, jak velký současný příkon můžete použít.
Odpovědět
Takže si budete na půl pronajímat byt, ale nechceš aby ti do kuchyně chodila? S dítětem v 1 pokoji i s provizorní kuchyní? To se mi nelíbí, ale pokud jste se tak domluvili...
Odpovědět
@kajale Lednice bude mít cca 100W, mikrovlnka 800W, plotýnka 1500W a rychlovarka 1200W. Bude to na hraně, kor jestli tam je třeba ještě televize, počítač atp. Na druhou stranu to znamená, že by všechno muselo běžet najednou, takže to myslím reálné je. Dával bych si pozor, abych pouštěl vždy jen jedno - konvici, plotýnku, mikrovlnku. A v praxi si myslím to není nijak extra omezující. @svemar Nechápu tvůj komentář. Tobě může být úplně jedno kdo a za jakých podmínek spolu bude bydlet. Dotaz zněl na připojení spotřebičů - ne, jestli bys tam chtěl takhle bydlet. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@svemar možná žes to špatně pochopil - já to chápu tak, že matka samoživitelka má pronajatý byt a protože je ve finanční tísni, tak se s dětmi uskromní a jeden ze svých pokojů pronajme studentce ... (a možná to špatně chápu já)
Odpovědět
@svemar V tom pokoji bude ta studentka, ne matka s dítětem... @kajale Podle mě to bude v pohodě, pokud nebude pouštět mikrovlnku a rychlovarnou konvici současně. Ale ověřil bych to viz. zubr487.
Odpovědět
@davex @esmeralda2 @atilius @zubr487 Diky, ozkousim to.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?