Spravna diletace podlaha dlazba

Profilova fotka
Dobry den, jak se spravne provadi diletace dlazbove podlahy ode zdi ? Soused nade mnou ma v panelakovem byte pres polovinu bytu dlazbu, ktera se "plazi" i po zdi. Tj. misto prechodove listy se dlazba lomi a pokracuje na zed, kde je takto olemovana. Sousedovy jsem rekla, ze tam ocividne nejsou diletacni spary a ze se nedivim, ze se mne veskery hluk hrne dolu pres zed. Soused mne tvrdi, ze tam diletace je, ale ze je "zasparovana". To jsem take videla, ze mezi dlazbou na zemi a na zdi je spara tenka. Myslela jsem si, ze diletace se nevyplnuje ani tmelem, ani sparama. ze normalne je to volny prostor, tj ve stylu: Dilatační spáru, tedy volný prostor mezi jednotlivými podlahami ,zakryjte přechodovými lištami. Muze mne nekdo poradit ? Dekuji.
Odpovědět
Pokud dilatační spáru nezaplníte, zaplní se rychle sama bordelem. Proto je vhodnější ji zaplnit třeba silikonem nebo PUR pěnou.
Odpovědět
Profilova fotka
a ja jako laik poznam jestli je vyplnena silikonem ci penou, nebo proste jen zasparovana ? proste jestli tam vubec je ? mne se prave zda, ze je to jen spara spojujici dlazdice na zemi a dlazdice na zdi (prakticky jen dalsi spara). mam pocit, ze souded si podlahy delal cele neodborne sam. na zbytek podlah v byte jiz dodal nazor podlahar ze jsou spatne,
Odpovědět
Vážená paní, v prvé řadě to je dilatace a ne diletace. Dilatace znamená, že je mezi zdí a podlahou, ať už dřevěnou nebo keramickou mezera, která může být vyplněná a nemusí. Rozhodně se zvuk od souseda nepřenáší k Vám neodbornou dilatací, či jeho soukromou prací. Ať už to má udělané jakkoliv a kýmkoliv Vám to může být naprosto jedno, je to jeho byt a né Váš, i kdyby si to přibil do zdi hřebíkama, tak vy mu do toho nemáte co mluvit. Jestliže bydlíte v paneláku, tak zvuk se přenáší proto, že v panelech jsou dutiny a je to jen taková skořepina z betonu armovaná železem. Jak píšete, jste laik se vším všudy. Dlažba se rozhodně neplazí, ale je přilepená na zeď a "sousedovy" píšeme s měkkým "i". Hezký den.
Odpovědět
Profilova fotka
@milan1965 diky za upozorneni na gramatiku a preklepy. jsem napul ceska a chyby psane delam, zvlastne kdyz pisu rychle. jinak ve stavebnich upravach v ramci SVJ nemate tak uplne pravdu, a take ji nemate uplne s prenosem hluku - to mate castecne, konstrukce jako takova nejak vypada a pak jsou upravy, ktere mohou situace zhorsit. take preji hezky den.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?