Vlhkost v bytě. Rada s koupí odvlhčovače, případně jiné řešení.

12. lis 202190

Dobrý den,

máme byt 1kk s loftovým patrem v podkroví (přízemí cca 30 m2, otevřené patro 10 m2).
V bytě je příliš vysoká vlhkost. Střešní okno (pod kterým není žádné topení) je vždy velice orosené, až kapky tečou po zdi a v rohu se začíná dělat plíseň. Rovněž se i plíseň začala dělat v rohu v dolní místnosti.
Větrat se snažím pravidelně. Zvažuji koupi odvlhčovače.

Rozhoduji se mezi dvěma variantami:
1) jeden "velký" s dostatečným výkonem
2) dva "malé", zvlášť do přízemí a do patra

V případě varianty 1), umístit do patra, nebo přízemí?

Děkuji za všechny rady. případně další řešení vlhkosti.

• @jirikk55  Proč je tam vlhko? Hlavně počítejte že ten vysoušeč má také nějakou spotřebu.

• Nebylo by lepší to řešit ? Přecijen asi to nebude jen vlhko, ale celkově vydýchaný vzduch. Ta rekuperace bude sice dražší na pořízení, ale vrátí se na provozních nákladech.

• Vypadlo mi tam slovo 🙂 Chtěl jsem napsat:

Nebylo by lepší to řešit rekuperací?

• Sponzor fóra
  • @wpavel   občas se dá sušák s prádlem a digestoř je bez vývodu mimo místnost, pouze s filtrem. Do koupelny stále dveře zavřené. Jinak nevím, čím je tam vlhko.

• @m_i_r_e_k  Byt je celý zrekonstruovaný, v domě též po celkové rekonstrukci. Byt jsme takto již koupil a pouštět se do rekuperace u nově zrekonstruovaného bytu se mi bohužel nechce 😞.

• @jirikk55  Tam se nějak zasahovalo do zdiva? Je mi jasné že se v této době špatně větrá když utíká ven i teplo. Větší vlhko bude asi nahoře a na tu spotřebu otestujte jen jeden vysoušeč. Chce to udržovat v bytě teplo a potom rychle průvanem vyvětrat. V dolní části není asi moc teplo proto se ta plíseň tam začíná chytat na zdi které jsou studené, může to být i ošizenou izolací.

• Termokamerou zjistit rozložení teplot v okolí střešního okna a následně rozhodnout o nápravě a řešení.

• @travas  V dnešní době by to okno mělo být 3sklo.

• @wpavel  dům je z roku 1920 cca (byla to pouze ruina neobydlená a komplet zrekonstruovaná a udělané nové byty, jak moc bylo zasahováno do původního zdiva nevím. S tím topením právě nevím, jak na to. Byt má jeden El. radiátor v dolní místnosti. Stačí chvíli topit a v horní místnosti je velmi horko a dole téměř zima. Proto moc netopim a dále jsem celý den v práci a vracím se až na večer a nechavat zaple topeni celý den se mi nechtělo. Myslíte tedy spíše topit celý den? 😬😬

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat