Kotec pro psa - velke plemeno - umisteni u plotu

Dobry den, rada bych se zeptala, zda pro kotec na psa s podlahou (velke plemeno) plati stejna odstupova vzdalenost od hranice pozemku 2m od souseda nebo se muze umistit primo k plotu. Netusite nekdo?
Odpovědět
Soused ma primo na hranici slepice a kohouta. Nevidim rozdil oproti psovi.
Odpovědět
@vetor3x Jasny, to ze to nekde nekdo ma, to je jasny, ale veskere stavby od bazenu pocinaje pres zahradni domky apod., pokud maji podlahu, se maji umistovat 2 m od hranice, pokud neni souhlas souseda. Jde mi o to, zda nekdo nevi, zda toto plati i pro kotce na psa...
Odpovědět
Profilova fotka
My máme kotec v rámci zahradního domku. Pokud máte možnost dejte 2m od plotu v odlehlejší části pozemku a máte vyřešeno. Jinak máme dřevník s dlažbou asi 70 cm výška od našeho plotu a nikdo nenamítá.
Odpovědět
@irall Máme kotec pro psa asi 1 metr od zdi sousedního domu a vyřizovali jsme kdysi (rok 2012) ohlášku, odevzdávali jsme na stavební úřad nákres se souhlasem všech sousedů.
Odpovědět
@petrazelhoty Dekuji za zkusenost 😉 myslite, ze to plati i dnes, kdyz je clovek blize nez 2m od plotu?
Odpovědět
@irall kotec nemusi mit podlahu.
Odpovědět
@vetor3x ano to nemusi, tudiz bez podlahy muzu u zdi a s podlahou plati 2m, takhle jsem to chapala ja, ale nevim, zda je to spravne...
Odpovědět
@irall Asi nejlepší bude zavolat na stavební úřad a zeptat se😉 My jsme byli v obci noví a chtěli jsme mít vše oficiálně, tak jsme zařídili, ale sousedé si pomalu klepali na čelo, když jsme za nimi šli s prosbou o podpis.
Odpovědět
@petrazelhoty Jj urad je jistota, jen mne zajimaly zkusenosti/nazory 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych se hlavně bál, když se dá kotec až k plotu, aby psovi nemohl někdo něco udělat, hodit tam jed atd. Taky budu stavit pro psa, a budu dávat od plotu.
Odpovědět
@antonio222 A pokud budete davat kotec k plotu, budete zadat souseda o souhlas (umisteni mene nez 2m od spolecne hranice)?
Odpovědět
My budeme dělat kotec u plotu a jít kvůli tomu na su mě ani nenapadlo. Podlahu tam budu dělat jako na terase a má to být vlastně taková pergola, obehnaná mříží. Nicméně, nebude tam průhledový plot, ale nejspíš betonový a zabetonovaný do země minimálně 50 cm aby se to pako nepodhrabalo a taky aby ho nikdo nechtěl otrávit...člověk nikdy neví, známým otrávil někdo psa přes balkon...
Odpovědět
Článek se načítá
@cankikris Tak podle zakona byste meli podle me prave mit souseduv souhlas, na SU nemusite, ale musite mit souhlas, kdyz chcete umistit neco s podlahou (natoz betonovanou na trvalo) blize nez 2 m od hranice....Nicmene proto jsem chtela i nazory ostatnich, ale ja to chapu, ze by mel byt
Odpovědět
@irall nebudeme dělat betonovou podlahu, ale dřevěnou na rošt. Já jsem právě měla za to, že je to jako pergola a fakt neznám nikoho kdo se ptal, jestli může postavit kotec. Přece když mám 2m plot, který je v projektu, tak se nebudu ptát jestli si můžu za tu zed umístit kotec 🙂
Odpovědět
@cankikris I prave pergolu nebo zahradni domek nesmite mit bez souhlasu souseda blize nez 2 m. Ale jak rikam, takto si to vykladam ja a nasla jsem to mnohokrat i zde na modre strese, ale treba nam to objasni nekdo, kdo tomu rozumi vic nez ja.
Odpovědět
Naši sousedé teď nově dali kotec s 3 psy 2 m od plotu. Zcela automaticky. A přijde mi to logické. Když budu chtít zasadit třeba thuje, také je dám v zákonné normě od plotu. Anebo poprosím o souhlas. Takto se budují sousedské vztahy..
Odpovědět
@cankikris Ptát byste se ovšem měla. To že tak neučiníte, neznamená, že je to správně. To, že vy necítíte,, smrad" ze psů, neznamená, že ostatní také ne. Hnusně to nemyslím, ale pak je půlka sousedů rozhádaná (nemluvím přímo o vás) a všichni se diví.
Odpovědět
@cankikris Pergolu ano, ale pristresek u plotu byt nemuze.
Odpovědět
@irall Podle me by se soused mohl odvolavat na tzv. vyrobek plnici funkci stavby. Vubec nezalezi na tom, jestli ta stavba ma nebo nema zaklad. Dulezita je ten charakter boudy. Takze ja bych ji 2 m od plotu dala. Nebo se zeptejte na st. uradu, ale pisemne. Pozadate o vyjadreni, jestli bouda tak a tak velka, vysoka, do zeme ukotvenavtak a tak, z materialu toho a toho, umistena na pozemku zde (zakreslite s kotama do situacky, treba vytistene z katastru nemovitosti), muze byt takto umistena. Do 30 dnu mate vyjadreni. At ma soused i vy jasno.
Odpovědět
@puhelin Dekuji za info😉 Taky si myslim, ze by mela byt 2m od hranice.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
Tak my mame opačný problém, jelikož máme nalepený dům na pozemku sousedů, není tam plot a sousedé si postavili kotec 30 cm od našeho domu. Pes je 24 hodin denně zavřen v kotci, neustále vyje a bouchá o klec. Těsně za zdí je ložnice, takže se už ani nevyspíme nehledě na smrad z výkalů. Soused se nepřišel zeptat, zda to může postavit.
Odpovědět
@katerina_skypalova Tohle bych snad nahlásila na hygienu nebo veterinární správě. Přece si tam nemůže kálet chudák pod sebe a být neustále zavřený.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt bohužel povinnost majitelů, je psa alespoň na chvíli pustit z kotce a to nejde dokázat
Odpovědět
@katerina_skypalova Tak smrad z výkalů už je docela velký důkaz zanedbávání a nulovýho venčení.
Odpovědět
Z aktuální zkušenosti, 2 metry od plotu nesmíte dle zákona postavit nic /a nezáleží na velikosti/, tudíž ani kotec. A to, že dostane souhlas souseda je Vám k ničemu. Pokud chcete něco postavit blíže než 2 metry, musíte nejprve požádat na SU o výjimku /poplatek tuším 5 tis. Kč/ a doufat, že to schválí. Pak teprve na ohlášku začít stavět, pokud sousedi podepíšou. Samozřejmě, že 99% lidí to neřeší a staví si u plotu malé stavby jak chce. Ale pak je to riziko, že nikdy nevite kdo vás nahlásí/udá. Osobně už vždy vše jedině oficiálně, ale pokud víte, že máte dobré sousedy a nebo stavíte něco, co v případě potřeby můžete přesunout nebo Vás nebude tolik bolet to zbourat, tak si to u plotu postavte. 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?