Opěrný plot ve svahu, na co si dát pozor?

Planujeme stavbu plot, pravdepodobne svepomoci. Plot musi byt betonovy, operny a bude do svahu. Poradite, na co si dat pozor nebo cemu se vyvarovat? Plot bude do svahu, problem je, za z dvou stran zacina temer na nule (stacilo by par rad), ale nejvyssi bod (zrovna hrana dvou stran) musi byt aspon 1,70 + sloupky. Popripade jestli nekdo stavel nebo ma, pomohlo by foto. Dekuji
Odpovědět
Ahoj, právě stavíme něco podobného. V nejvyšším bodě má plot cca 175cm + vyzděné sloupky 120cm, takhle vypadá z pozemku, ale jak je ve svahu, tak z ulice jsou vidět jen sloupky. A v nejnižším bodě máme myslím 4 řady cihel plus sloupek. Stavěli jsme svépomocí a ze ztraceného bednění, jen sloupky jsou vyzděné z klasických oranžových cihel. Teď jsme ve fázi nahazování, takže ještě nemáme plotovky. Fotky ti mohu večer poslat.
Odpovědět
@emamaira to budu moc rada:)
Odpovědět
Před:
Odpovědět
Mezistav:
Odpovědět
Aktuální stav, pohled z ulice. Do té díry co vznikla mezi silnicí a zdí se bude dosypávat hlína do roviny se silnicí. Ze strany z pozemku bude na zdi, resp. spíš na sloupkách přidělaný přístřešek na dřevo. Ze strany z ulice, kde bude zaď zasypaná hlínou je vidět nopovka a drenážní trubka, aby zeď nevlhla. Tak snad jsem trochu pomohla :-)
Odpovědět
@emamaira Moc dekuji za pomoc, vypada to moc dobre. Nas ceka neco podobneho, ale z opacne strany (nasypavani ze zahrady od domu a na silnici je jako u vas na zahrade). K plotu budete sypat hlinu uplne? Nekde jsem cetla, ze to nedoporucuji kvuli tlaku. Ale az tak vysoke to nemate. Kolik rad mate zevnitr? Sloupky mate od sebe kolik vzdalene? Pouzili jste klasicke tracene bedneni nebo neco specialnejsiho? Jeste jednou dekuji, foto hodne pomuze...
Odpovědět
Profilova fotka
@linee tlak nevadí, musí být dostatečně armováno a při vyšších výškách opěrné zdi udělat jakoby odskok dovnitř, tím se to zpevní, soused dělal ze ztraceného bednění 3 m zeď (tvarovky měl 40 cm, armování prům. 12) a má to dosypáno až nahoru, ve spodní části zdi má vyvedené prostupky, kudy může odtékat voda
Odpovědět
@jirinapezl ty prostupky budeme dela take. Dekuji za tip
Odpovědět
@linee Jasně, jsem ráda, jestli jsem pomohla :-) Ano, hlínu budeme dosypávat až úplně k plotu. Stavěli jsme z obyč ztraceného bednění - 40, šest řad a armování 10, betonový základ metr do země. Beton jsme měli namíchaný z betonárky, doporučili nám tam konkrétní typ (bohužel si už nepamatuji jaký, ale nějaký obyč, nic speciálního). Hlína se bude dosypávat tento týden, takže přibližně měsíc po stavbě zdi, aby byl beton dostatečně zatvrdlý.
Odpovědět
Profilova fotka
@linee máme vzadu taky tu zídku, dosypávat budeme až ke zdi, dovnitř se dávaly roxory nastojato a ještě dráty naležato, beton taky nějaký obyč z betonárky a hodně udusávali jsme... vzadu se to natřelo penetrací, pak nopovka a zasypávat se bude taky teď, skoro dva měsíce jsme to nechali vytvrdnout ... tak snad to nespadne :-D :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?