Plot mezi sousedícími pozemky - pletivo

Zdravím všechny, ještě jsme daleko s nějakými terénními úpravami, ale jen ze zvědavosti mě zajímá pár věcí okolo oplocení. Mám u nás lajnu pozemků (domků) a někteří už mají doděláno a někteří ještě doatavujeme.Všichni máme navrženo a dodrženo pletivo mezi domy.Soused si jej chce dělat sám, na vlastní náklady na hranici pozemku. My to zatim prostě logicky asi neřešíme - teď nějaký plot.My mu chtěli navrhnout že přispějeme,ale jsou takoví, že raději sami.A já se ptám: 1) budou si ošetřovat plot sami i z naší strany? 2) co když si z naší strany něco vysazím nebo něco proroste k němu ( já k němu půjdu si to ostříhat a upravit)? 3) děcka si budou hrát a znáte to budou hrát fotbal, kopnou to do pletiva nejednou a nevím treba si tam o něj něco člověk opře nějaké kolo...jen na moment...a on nám bude celou dobu připomínat že je to jeho plot a nebudeme se ho moc z naší strany dotknout? 4) S tím souvisí další věc...budu chtít z naší strany si dát na tento plot zelené stineni...to ho budu muset požádat zda to sním na jeho plot z mé strany dát? Klidně mu část dáme, když se domluvíme od koho a kde nebo jak to budeme dělat.Ale on se k ničemu nemá a chce si to sám a já pak nechci poslouchat kecy, že mu to z naší strany kopou děcka třeba do toho plotu nějakým slabým balonkem (ne samozřejmě úmyslně). Toto by mě zajímalo jak se to řeší?
Odpovědět
Profilova fotka
topič: a zkusili jste tyto otázky položit přímo jemu?
Odpovědět
@martas85 1. Pokud postaví plot na svém pozemku, vy mu musíte umožnit, aby plot mohl ošetřit/opravit. 2. Pokud od vás něco proroste do plotu, musíte to odstranit. 3. Teoreticky ten plot není váš, takže žádná kola atp., ale je to snad o lidské domluvě. 4. Ano, musíte požádat. Není to váš plot. Řešením může být postavit si vlastní plot. Soused možná peníze od vás nechce právě kvůli všem těmto bodům dohromady. Kdybyste šli na půl, plot by byl obou (pokud by byl na hranici) a vy byste do něj mohl mluvit. Soused se chce asi vyhnout spekulacím atp. a pokud plot bude jeho, je všechno jasné a dané.
Odpovědět
Profilova fotka
@skunkos Jak se zajišťuje bod 1, když si oba sousedí postaví vlastní plot? Jen mě to tak napadlo. A jak se v případě sporů dokazuje, či ten plot je?
Odpovědět
@skunkos proč by někdo mohl na můj pozemek??? viz váš bod 1??? já nechci aby mi někdo cizí chodil po pozemku, co se děje pak??? to je asi blbost ne, co píšete...on si musí postavit plot tak, aby jej mohl ošetřit z vlastního pozemku.. ne z mého přece
Odpovědět
@marketka_m No Vás bych chtěl mít za souseda teda. Než se přátelsky snažit dohodnout rovnou s daným sousedem, tak to radši píšete na internet a už brojíte proti přístupu souseda na pozemek. Můžete mi třeba říct, když si mezi parcelami udělá soused dřevěný 1,8 m vysoký plot, jak si ho ze svého pozemku po letech natře? Taky se to řeší normální mezilidskou dohodou, jak by se to dalo řešit i u Vás. Pak tu za pár let bude opět téma ,,Co mám dělat se sousedem, který si ostříhal živý plot a nechal větve ležet na našem pozemku?"
Odpovědět
@peju já souseda pouštím, nemáme problém... jenom se ptám co kdyby někdo nechtěl??? tak má soused smůlu... ?? zbytečně se nervujete.. 😄
Odpovědět
Je mi jasné že mu musím umožnit vstup.Nemám s tím problém a ano je to o domluvě.Ale pozor...on sice staví plot za své a taky mu ten plot pochopitelně bude patřit...ale staví to na hranici pozemku...a tady už si troufnu říct že je to jeho "problém", pokud by se mu něco od naší strany nelíbilo.Pokud by si ho postavil na svém pozemku, pak ano...a pak máme možnost "odskoku" a postavit si svůj (čistě teoreticky, kdyby měly nastat problémy).Ale pokud si stavi svůj plot za své peníze ale na hranici obou pozemků, tak má smůlu.
Odpovědět
Jinak jde jen o hypotézy.Jen mě to tak zajímalo...kdyby....Protože my jsme ochotni se domluvit a jít na půl, ale v případě,že si to chce sám postavit a za své ... nehodlám pak poslouchat že se děcka na našem pozemku ochomitaji kolem plotu a nebo se nechca o něj opřou a poslouchat přednášky jak je to jeho....to na hranici pozemku nebude mít právo.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě že nemáme sousedy a kolem jen cestu 🤪 ale čistě teoreticky mi přijde logické se dohodnout a pokud by někomu vadili zmíněné body, tak nemá co dělat v zástavbě kde má sousedy.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?