Hodnoty požární odolnosti stavebních konstrukcí

Dobrý den, budeme mít v obývací části otevřený krov a chtěli jsme podbít podhledy palubkami místo sádroše (což je uvedeno v projektu v požární zprávě). Sadrokartonář nám říkal, že že by změna nesplňovala hodnotu pož. odolnosti 15 min. Máte někdo zkušenosti s takovou změnou a následnou kolaudací? Popřípadě, co by jste volili vy - sádroš X palubky? Důvod.... Díky
Odpovědět
@luandro Já měl v projektu - požární stropy - dům do 200 m2 není požadavek na požární odolnost. I jsme to ověřoval, jedná se o jeden požární úsek a bylo jedno z čeho stropy udělám. Koukněte do projektu.
Odpovědět
@luandro http://www.seidl.cz/cz/poradna/pozarn... http://www.modrastrecha.cz/forum/stro...
Odpovědět
My právě ve zprávě od hasičů máme uvedených všude 15min.
Odpovědět
Moc děkuji za komentáře... Sadrokartonář doporučil dát sádroš a pak na to palubky, ale to nevím, kdo by to platil :D
Odpovědět
Dal bych palubky, v případě že by byla kolaudace a úředník přišel (což podle nového zákona nemusí) a pokud by si toho všiml, tak stejně se to vždy dá nějak uhrát.
Odpovědět
Kdo ví, jak to s kolaudací bude... :-|
Odpovědět
@luandro Problem by nastal kdyby u vas horelo. Jste sami proti sobe, pokud si chcete do domu dat pozarne nevyhovujici materialy :(
Odpovědět
@puhelin To určitě nechceme. Vypadá to, že půjdeme do sádroše..
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@luandro Taky jsem chtěl palubkovej strop, tak jsem to z toho důvodu hledal a nakonec jsem dal SDK. Dal jsem ho ale proto, že jsem prostě ty palubky nestíhal a sdk bylo rychlejší. Dneska je to asi jediná věc, které ze stavby lituju a příště bych už do palubek určitě šel. Ale zase, jsou důležitější věci v životě :)
Odpovědět
Profilova fotka
@luandro Tak dělají se i palubky s požární odolností. http://www.palubky-seca.cz/palubky-po...
Odpovědět
@jakuda Díky, to jsme netušili....
Odpovědět
Článek se načítá
Vrtá mi hlavou, jak je to řešené u roubenek, srubů a dřevostaveb, kde je toho hořlavého dřeva dost 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
@sokil Řekl bych, že u nich bude větší požárně nebezpečný prostor a budou tedy muset být dále od sousedních pozemků.Ale musel bych zjistit u kolegů, nikdy jsem se o to nezajímal.
Odpovědět
@sokil Znamy narazil v horach na pozadavek mistiho stavebniho uradu, ze aby roubenka mohla byt zkolaudovana jako rodinny dum, musi ho zvenku pobouchat polystyrenem. To si nedelam legraci. Za uradovani pana vedouciho jeste v te oblasti zadna roubenka jako rodinny dum nebyla zkolaudovana :( Nejsou na neho paky, je tam sam s pomocnou silou a je panem vseho :(
Odpovědět
Profilova fotka
@sokil Požární odolnost takto silného masivního dřeva, navíc ještě hoblovaného, může být dobře i přes 60minut. @puhelin devalvovat masivní dřevo hořlavým polystyrenem ... pan vedoucí je asi skutečný koumák.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?