Nutnost protipožárního sádrokartonu v novostavbě

23. čvn 2018670
  • @pajin7  Podla toho dokumentu od @jumpmans , pokial nie je zaklop tak by tam mal ist protipoziarny 15 mm. Pokial je zaklop a kovova konstrukcia moze ist obycajny 12,5 mm.

• tak mi máme skladbu,vata mezi krokvema,tvrdá vata do rastrů pod krokvema,parozabrana,sadrokarton,v požární zprávě projektu je psáno bez nutnosti protipožárního sadrokartonu

• @pzad  Jsem rad,ze jsem to z toho dokumentu pochopil stejne. Pak je asi vse OK. Kazdopadne dekuju vsem za objasneni 🙂

• Sponzor fóra
  • Ludkovia mate predstavu aky je rozdiel medzi obycajnym a protipoziarnym sadrokartonom? Takmer ziadny. Oba maju v certifikate uvedene ze mozu byt vystaveny dlhodobemu posobeniu teploty na povrchu do 45°C (zatazenie teplom) ale co je dolezite ze protipožiarny je rozdielny iba v tom ze ma plochu dosky vystuzenu sklennymi vlakonom. Takze nema vacsiu odolnost (schoponost izolovat) voci tepelnej radiacii ani nic ine, iba to ze v pripade poziaru dlhsie drzi doska v celku kym sa rozpadne. V pripade vzniku poziaru mi je tato vlastnost NA NIC.
    Pokial v projekte poziarnej ochrany autor nejako vypoctom nezdovodni pouzitie poziarneho SDK tak nie je dovod na to. A takyto sadrokarton sa pouziva pokial je potrebne zvysit poziarnu odolnost medzi poziarnymi usekmi. Pokial ma pamat neklame tak rodinne domy su vacsinou riesene ako jeden poziarny usek.

• @niless  Super, diskutujúci sa dočkali odborného výkladu po 4,5 roku.

• @niless  je to tak ako pises, akurat nesuhlasim s tym "NA NIC"... ci sa strop zruti za 15 minut alebo vydrzi este o 15 minut dlhsie moze byt pri poziari dolezite, hlavne ak treba niekoho zachranit. Ked sa rozpadne doska, obnazena kostrukcia z 0.6mm plechu ohnu podlahne naozaj rychlo. Je to jednoducho zly sposob ako usetrit par €...

• Zdravím řešíme zda dat v novostavbě protipožární nebo obyčejný sádrokarton. V požárně bezpečnostním řešení stavby je požadavek na požární odolnost sádrokartonové konstrukce REI 15DP3. protipožární nebo obyčejný co myslíte?

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Články od našich partnerů
    Odborníci společnosti HELUZ poradí během online veletrhu VELETON
    Zvolili jste HELUZ dům roku 2021, seznamte se s výherci
    Jak vybrat masážní vanu a vše, co kvalitní zařízení nabízí?
    Archiv článků od partnerů