Sadrokarton

Dobrý den, prosím znalé věci o pomoc. Máme bungalov rovná střecha (spirollpanel) na něm je natavený asfaltový pás, aby nešla vlhkost do polystyrenu ,tloustka polystyrenu je 30cm a na něm je fólie. V projektu je sádrokarton bez vaty a parozábrany, ale chtěl bych prostor mezi sadrokartonem a spirolovým panelem vyplnit vatou. Vata se může dotýkat spirololoveho panelu a nebo mám zvolit takovou tloušťku vaty, aby byla např. 2cm mezera? Dále bych se chtěl zeptat, čím kotvit závěs přímo do spirolových panelů? -zatloukacím kovovým trnem DN6 -nebo plastovou hmoždinkou a pozink vrutem 6mm hmoždinka a 4,5 vrut Máte zkušenosti s nějakou parozábranou?
Odpovědět
@ajl007 To není úplně vhodný nápad dávat vatu mezi spirol a SDK neboli pod parotěsku. Pokud to bude pár cm, tak se nic neděje, ale pokud uděláte silnější izolaci než cca 10cm, bude docházet ke kondenzaci ve spirol panelech.
Odpovědět
@zubr487 proto jsem tam chtěl dát parotesku aby vlhkost nešla do vaty a dal do spirolu. Chtěl jsem si ještě víc zaizolovat strop,v plánu mám snížení o 13cm a vatu 12cm.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, plastová hmoždinka se do stropů nesmí používat, kvůli požární bezpečnosti. Na kotvení se používají např. https://www.dek.cz/produkty/detail/36..., nebo https://www.dek.cz/produkty/detail/36... Jako parozábranu používám Knauf lds 100, na spoje používám Parotěsná páska PE 50 mm 25 m zelená Gerband 586 hermetic. Tím, že do prostoru, kde jste měli mít místo např. pro zapuštěná světla dáte izolace, tak budete muset nějak kolem světel řešit parozábranu. Izolace se dotýkat může, základ je pořádně si vyhrát s folií.
Odpovědět
@alda33 děkuji za zprávu,ale mám tady další nejasnost, někdo říká kotví někdo nekotvit. Jedná se zdá desky sroubovat okolo obvodu do UD-profilu. Na Googlu je toho hodně ale zajímá mě zkušenost🙂
Odpovědět
@ajl007 Já to dělal tak, že jsem do UD profilů nastrkal CD profily. Do UD se to blbě šroubuje, protože jsou úzké.
Odpovědět
Profilova fotka
@ajl007 Viděl jsem, že to někteří dělají jak píše zubr487, nebo snižte o pár centimetrů níže a udělajte zdvojený rošt a nemusíte řešit kotvení do UD.
Odpovědět
@zubr487 ahoj ,hmm.... to je dobrý nápad. Máš fotku?
Odpovědět
@alda33 to jsem řešil taky ale přijde mi to zbytečně náročné. Rigips uvádí do30m² lze sroubovat do UD-profilu. "moji"zednici říkají ať to nedělám tak nevim 🤔
Odpovědět
@alda33 u křížového rastru je stejný problém, si teda myslím co jsem se koukal .
Odpovědět
Profilova fotka
@ajl007 právě, že není, protože je cd profil hned vedle ud profilu
Odpovědět
@ajl007 fotku nemám a není to můj nápad, okoukal jsem to od řemeslníků u kámoše. Výhodou je, že smysluplně spotřebujete i všechny odřezky CD profilů.
Odpovědět
@ajl007 ....ahoj , tak rastry mám hotové, teď řeším zda štuky a pak zaklop sadrokartonem a nebo obráceně. Zdivo a příčky mám v omitce tepelně izolační od YTONGu s perlinkou. Teď mě čeká druhá vrstva a to bych chtěl natáhnout jako štuk a stočit. Ale nevím co první. Co se týče napojeni rohu sadrokarton a Ytong asi použiju kancelářskou pásku a sparu nechám příznanou. Původně jsem chtěl použít do rohu pásku Habito a u stropu ji nechat v tmelů a na zdi tmel přetáhnout tepelně izolační omítkou, ale nevím zda to není úplná blbost.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?