Správné zavěšení sádrokartonových podhledů

Zdravím. Firma, která mi dělal sádrokartonové podhledy postupovala systémem, že na stropní trámy nabila hřebíky střešní latě, prostor mezi trámy a latěmi vyplnila vatou a na ty latě zavěsila SDK podhled. Samozřejmě firma byl původně známy, dneska je to pro mě doby..k. Ten laťový rošt, byl z toho důvodu, že jsem původně chtěl udělat falešný rošt aby i paroška nebyla přímo na podhledu, jenže jak se měla dávat paroška, tak najednou přišli s tím, že to tak nejde a muselo by se zaklopit OSB. Tak se ta paroška dala už na podhled. Jde mi o to, že když podhled je ukotven do latí a latě držby v podstatě na obyčejných stavebních hřebících, tak zda ty hřebíky nemůžou časem povyjet, nedejbože by to celé spadlo. Mám dvouleté děti. Když si to spočítám, tak podhled váží okolo 10 kg m/2. Pokoje jsou malé, ale i tak mi vychází váha přes 100 kg na pokoj + ty latě. Chtěl bych poprosit o názor, zda to mám řešit nebo v klidu nechat být. Děkuji
Odpovědět
Nechápu proč ty závěsy nejsou ukotveny na dráty do kleštin šrouby já to tak mám. Jestli máte k tomu přístup na půdě tak to udělejte a můžete klidně spát.
Odpovědět
Můžu přihodit svůj amatérský dotaz, který mi prolétl hlavou, když jsem to viděl..? Co udělá za deset, patnáct let ten pravděpodobně jutový provázek, který drží vatu? To "nezteřiví" a nerozpadne se?
Odpovědět
@rumcajk Ano, to si také myslím, ale to je teď nejmenší co mě trápí
Odpovědět
Profilova fotka
@radimir Tohle je spíše otázka na technika rigips nebo Knauf jako rošt z dřevěných latí se také dává, spíše jde o to kotvení latí hřebíky do vazníku zda to tuto dlouhodobou zátěž ty hřebíky udrží. Lepší jsou vruty či trámové botky. Já třeba dělal strop svépomocí ale řešil jsem to s rigipsem.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?