Stačí jednoduchý rastr ?

Ahoj, Chci se zeptat, zda stačí takto udělat rastr na sádrokarton nebo musím dělat dvojitý křížový? Na rastr přijde 12,5SDK a nafoukat skelna izolace. Místnosti mají cca 12m2 Pouze obývák má 40m2, ale tam dvojitý krizový je. Díky za odpovědi.
Odpovědět
Profilova fotka
@davve03 Napíšu jak máme my. Rozteče vazníků jsou 1060 mm na jednom 1200 ale to je v malé místnosti. První řadu cd profilů jsem zavěsil na prodloužené krokvové závěsy dlouhé 500 mm, (zkrátily se na potřebnou délku cca 450 mm ) rozteče 625 mm mezi ně jsem přidal další cd profil také zavěšený na závěsech takže je prakticky cd profil po cca 300 mm . Hned zespoda je parotěsná folie od delty reflex. Na této první řadě je položená minerální izolace Dekwool G035r tloušťky 400 mm ve dvou vrstvách, pod těmito cd profily je druhá řada profilů křížem zavěšené do první řady přes akustický závěs vypodložený kouskem sdk desky a podlepena vrutotěsnou páskou. Tím pádem my vznikla instalační mezera cca 80 mm kde vedu veškerou instalaci osvětlení a datových rozvodů. Toto řešení je částečné z mé hlavy ale podložené konstrukčním řešením Rigips a řešeno s technikem Rigips. U vás záleží o kolik jste svěsil cd profily pokud více jak 150 mm tak už by měl být dvojitý křížový rošt. Pak se zatížení odvíjí od roztečí stropních trámů jsou na to tabulky 🙂 rozteč těch hlavních nosných cd profilů je dané rozměrem sdk desky tak aby to vycházelo, já dával 500 mm na střed cd.
Odpovědět
Profilova fotka
@davve03 Mrkněte do alba "hrubá stavba " máme tam dost fotek.
Odpovědět
Ahoj, dvojitý křížový rošt není nutný, jsou různé typy konstrukcí. Co se týče těch fotek tak rozteč kovových profilů ve tvém případě by měla být 500mm. A pokud bude opláštění pouze 1 x 12.5 SDK tak vzdálenost kotvení může být od 750mm až do 1200mm (to je ta, kde kotvíš rychlozávěs) a u všech je uvedena nostnost 20kg/m2. Od toho odečteš hmotnost izolace a zjistíš jestli je to v pořádku a jaká bude následná nosnost stropu pro kotvení. svítidla a pod. Takže ve tvém případě je rošt v pořádku.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?