Vlhké fleky na stropě

Profilova fotka
Ahojte, chtěl bych požádat o radu, jestli jde takhle z fotek poznat, v čem by mohl být problém... mám nad SDK vatovou izolaci - mám dům na klíč, takže tomu sám nerozumím. Tyhle fleky se objevujou pokaždý, když je venku velký mráz. Vloni jsem reklamoval, přijel borec a něco tam porovnal a pak už to nedělalo, ale letos zas .... psal jsem zase žádost o reklamaci, ale už me to neba.... Díky za váš čas
Odpovědět
Sráží se teplý a studených vzduch a v těchto místech kondenzuje. 100% je v těchto místech nedostatečná nebo špatně udělaná izolace. Doporučuji dokoupit vatu a v těchto místech jí doplnit a dát jí tam prostě více.
Odpovědět
@zdenek_valek chybně udělaná porotěska nebo málo izolace
Odpovědět
No tak to je dobra nocni mura a hodne odflaknuta prace, hlavne parotesna folie nebude precizne udelana, to je tak vyrubat strop a udelat znovu a lepe, vata uz muze byt nacucana jak houba, no nechtel bych byt ve vasi kuzi...
Odpovědět
Profilova fotka
No díky všem, ještě mi to nedalo a byl jsem mrknout.... bodejť by tam nebyly tepelný mosty, když to tam na pár místech bylo úplně odkrytý ..... neuvěřitelná prasečina
Odpovědět
Profilova fotka
Tady ještě co jsem nafotil nad WC
Odpovědět
Profilova fotka
Ideálně vatu v místě nějak vytahat, věřím, že kabel skr folii nebude ani oblepený, pak zalepit, když bude původní vata suchá, tak ji pořádně uložit znova, bude to práce pěkně na prd.
Odpovědět
@zdenek_valek Vyplnění chybějících míst, pokud to není zakryté je prkotina. Horší je, zda není odfláknutá i parotěska. V místech, kde jsou nejhorší fleky se prohrabte z horní strany až k parotěsce. Pokud je tam vata suchá, je to OK, jinak je to průser. Viděl jsem mnoho realizací, kde např. parotěska částečně chyběla, byla jen na několika místech sešitá sponkovačkou, pásy byly jen položené na sobě atd. V tom případě se vlhkost dostává do izolace, kde kondenzuje a někde teče zpět na SDK.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 ještě včera jsem lezl po půdě s čelovkou ... 😄 .... vata je suchá všude... ta kondenzace je mezi SDK a tou folií.... takže podle toho, co píšete, to vypadá jako štěstí v neštěstí a bude to chtít jen přeskládat, případně doplnit.... taky mě nejde do hlavy, že zrovna tady nad WC je ta vata taková nakouskovaná - asi odřezky... tím spíš se tam asi vytvořej ty tepelný mosty že? .... ještě jsem napsal reklamaci, tak uvidím jak se k tomu postavěj, kdyžtak si to udělám holt sám jak píšete...každopádně díky moc
Odpovědět
@zdenek_valek fandím, ale musíte mít absolutní jistotu, že nic nejde do vaty. Zažil jsem, co to je za průser. Nacucaná vata, voda na stropě, smrad, plíseň. Asi jeden z nejhorších průserů na domě. Ukáže se až po čase, kdy už je to šílené.
Odpovědět
Profilova fotka
@honzik75 sakriš... no tak to abych si vzal masku a prolezl celou pudu .... to jsem zvědavej, jestli někde propadnu stropem a budu tu pak řešit jak opravit metrovou fuku v SDK stropu 😄
Odpovědět
@zdenek_valek Pokud je to jen nad WC a tam taky máte lajdácky poskládanou vatu, tak to snad nebude problém v parotěsce. Díry v izolaci samozřejmě tvoří tepelné mosty a pak dochází na spodní straně parotěsky ke kondenzaci. Toto je samozřejmě prkotina a doporučuji jednak vatu porovnat, ale také přidat další vrstvu. Kondenzace ve vatě je skutečně velký problém a navíc nezapomeňte, že v tomto případě zkondenzovaná voda teče na horní stranu parotěsky a na SDK stéká klidně o pár metrů dál. Opravdu to zkontrolujte důkladně a na více místech.
Odpovědět
@zdenek_valek co vím, teoreticky i prakticky, tak pára se snaží projít směrem nahoru. Pokud by tam nic nebylo, na co narazí, tak se odpaří do prostoru nad. V samotné vatě nekondenzuje. Proto mohu např. na půdě beztrestně rozvinout vatu a nedávat pod ní parotěsku a nic se neděje. Ale jakmile nad vatu dám něco souvislého a s mizernou difúzí ("igelit", OSB, prkna nebo palubky na sraz...), tak na té vrstvě pára zkondenzuje. Navíc proto, že ta vrstva má často teplotu venkovního prostoru. Pak je to o tom, kolik té páry je. Buď jen troška, nebo hodně a ta pak začne stékat dle zákonitostí gravitace dolů. Nejdřív do vaty, která, když se nacucá, tak to pak teče i dál, na zeď, strop. Proto často problém je úplně jinde, naž se projeví...
Odpovědět
Článek se načítá
@honzik75 k té kondenzaci v tomto případě skutečně dochází v horních vrstvách vaty + na nejbližších konstrukcích. V nějaké starší diskuzi zde tazatel ukazoval fotku, kdy měl ve vatě kusy ledu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?