Čím natřít staré trámy?

Právě děláme z půdních prostor našeho domu podkrovní bydlení pro naše malé ratolesti a řešíme otázku ošetření starých trámů,které budou přiznané v interiéru.Nevíte čím napřít aby byly trámy zbaveny případných škůdců a plísní?
Odpovědět
Bochemit, Lignofix a pod. mají i v hobbymarketech.
Odpovědět
Profilova fotka
@mirus114 presne jak pise @wegar. Nejprve touhle chemii a pak doporucuju nejaky olej od osmo, pripadne levnejsi remmers. Zalezi taky v jakem jsou tramy stavu. Zacal bych tim, ze bych je obrousil. Pak chemii a pak ten olej
Odpovědět
Máme s mým chlapem rozdílné názory.Já bych trámy ošetřila chemií a pak natřela nějakým tím olejem.On chemií natírat nechce,že to bude v místech kde budou mít děti pokojíčky a zbytečně to budou dýchat.Je pravda,že trámy vypadají velice dobře,ale já je chtěla chemií ošetřit preventivně(přece jen občas je nějaká dírečka od červotoče vidět).Mám mu dát tedy za pravdu a natřít jen olejem?Bude to stačit?
Odpovědět
@mirus114 Olej ale dřevo nezbaví "případných škůdců a plísní" jak bylo v otázce. Olej je jen povrchová úprava, která zvýrazní barvu. Nechrání před ničím.
Odpovědět
Profilova fotka
@mirus114 pouzijte Osmo ochranny olej 420. Ten uz biocidni slozky obsahuje.
Odpovědět
@jumpmans Osmo Extra 420 obsahuje fungicid propikonazol, k použití do vnějších prostor. http://www.osmo.cz/files/barvy-na-dre... Do interiéru je 410, která chrání jen před UV zářením.
Odpovědět
@mirus114 zkus se podívat tady http://cestadreva.cz/page/obchod/prir...
Odpovědět
Profilova fotka
@wegar ano ja vim. Ale pouziti vevnitr zakazano neni. 410 je pouze dovnitr.
Odpovědět
@atilius @jumpmans Pánové, to jsou všechno dobré odkazy a kvalitní výrobky. Ale tazatelka má kdovíjak staré dřevo a neví v jakém stavu. Všechny to přírodní oleje jenom zvýrazní kresbu, některé chrání proti UV. Ale to je všechno, nechrání proti napadení plísní a škůdců a už vůbec jich dřevo nezbaví, jak bylo v otázce.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?