Dřevěné nebo betonové schody do obytného podkroví

Profilova fotka
Hrozně teď přemýšlím a mám dilema, jaké schody si do obytného podkroví pořídit. Původně jsem chtěla celodrevene, protože by byly vzdušné a povedou nám vedle obýváku, tak by to vypadalo hezky, ale někde jsem četla, že schody začnou časem vrzat. Tak by mě zajímalo, jestli máte někdo zkušenost s celodrevenymi a na kolik Vás vyšly a jestli betonové + cena + event. cena obložení. Jaké máte zkušenosti a na kolik Vás schody vyšly, prosím. :) Ještě třeba dodat, že budeme mít 2xlomene s podestou.
Odpovědět
@lorien007 dřevo je dřevo a prostě vrže nebo vydává jiný zvuky, to je fakt, pokud někdo bude tvrdit, že ne, tak lže, prostě to k tomu patří a podle mě to zase není nic tak hroznýho, my máme dřevěný a vzhledově je to určitě lepší než betonový, padat se bude určitě taky lépe na dřevu než na betonu... :-D ale kdyby byly betonový, tak se asi taky nic nestane, akorát se na nich dětem asi bude hůř jezdit po zadku.. :-D a vyšly něco kolem 75t 8-)
Odpovědět
@lorien007 dřív nebo později vám bude vrzat i dřevěné obložení na betonových schodech. To mi alespoň říkal jeden známý truhlář. My máme betonové obložené dřevem. Celkovou cenu ještě nevím, protože ještě nemáme zábradlí, které bude kované od kováře, ale betonové schody do U + obložení (jasan) zatím vychází na cca. 64t. Výhoda betonových schodů je třeba ta, že nám pod schody vznikl malý kumbálek.
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji za odpovědi. Právě mě taky láká u těch betonových,že tam vznikne kumbalek a prostor se využije. Jinak bych je též chtěla nechat oblozit dřevem, vypadají pak moc pěkně a lépe se z nich bude i padat ;) Ale uz jsem právě pátrala po internetu a jen obložení bet.schodu tam nabízeli za 75tis. myslím, že dubem... když si k tomu pripoctu ještě 70tis.? za samotné schody, tak je to hrůza. Těch 64tis. za obojí je super cena. Dělal Vám to někdo známí? Event.ktera firma, děkuji moc.
Odpovědět
@lorien007 15tis. betonové schody (vyšalované) od zedníků, co nám stavěli barák, kamarádi. 49tis. obložení schodů jasanem. Dubem byla nabídka 57tis. Obložení je od truhlářů z okolí (poptával jsem jich vícero, častěji je probém s termíny než s cenou). Původně jsem chtěl dub, ale od truhláře, se kterým jsem se dohodl, jsem slyšel, že asi 80% schodů, které obkládají, dělají jasanem. Je levnější, tvrdší a má výraznější strukturu dřeva. Kované zábradlí počítám do 25tis. Znám jedhoho fakt šikovnýho kováře a kované zábradlí se nám líbí. Zatím máme od něj návrh na venkovní zábradlí, které pro nás vymyslel a fakt pecka ;-) Takže sakumprdum, schody komplet snad do 90tis. Mají tvar do U a půdorys 2x3m. Pokud by jste chtěla kumbálek, tak pak tam počítejte ještě cenu za dveře, to nějakej tisíc taky dá. Poptával jsem i v prefě betonové schody. Měli ale formy pouze pro ostřeji točené (cena takových schodů byla cca. 22tis. + doprava cca. 15km a usazení jeřábem), to jsme nechtěli, chtěli jsme pohodlnější. Pokud bychom chtěli od nich ten náš tvar, tak by museli vyrábět na ně novou formu a to pak vycházelo cca. 72tis.+ doprava cca. 15km a usazení jeřábem, což už se nám dát nechtělo.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim83 jsme na tom stejně, betonové schody + dřevěné nášlapy, my jsme ve fázi projektování schodů. Dnes nám dávali betonový strop. Cenu zatím nevím.
Odpovědět
@jirkonson projektujete schody? neměly by být jasný už dřív?
Odpovědět
Kovove + drevene naslapy a zatial nic nevrze :) Cena pred niekolkymi rokmi bola cca 100 tisic vcetne nerezoveho zabradlia. Schodiste je v tvare L.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim83 doladujeme, v projektu jsou drevene. Znas ty a zmeny z puvodniho projektu😁
Odpovědět
@lorien007 kumbál vznikne i pod dřevěnýma schodama ..tam máme bojler, vnitřní jednotku TČ a spoustu harampádí... :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?