Koupelna v podkroví

Dobrý den, připravujeme se na schůzku s instalatérem a bude třeba už vědět kde a konkrétně jaké zařízení (rozměry vany, umyvadel, typ wc apod.) budeme chtít v koupelnách. Nyní řeším koupelnu v podkroví. Měl by někdo nějaké připomínky nebo návrhy jak ji dispozičně zařídit? Zda by nám to takto podle projektu vyhovovalo? S jakým typem wc jste spokojeni? Klasické kombi nebo závěsné (u toho se bojím případné opravy, kdyby se něco porouchalo, jak se postupuje - zda se pak nemusí odřezávat stěna apod.). Nejsem si ani jistá rohovou vanou, možná bych raději klasickou obdélníkovou. Děkuji za rady a přeji hezký den
Odpovědět
@verys rohová vana je už trošku retro🙂 Ve vašem projektu je nakreslená nejspíš jen proto, aby vyplnila nesmyslně velkou koupelnu.
Odpovědět
@verys osobně bych dal WC zvlášť a jinak ještě využil zbytečně velkou koupelnu třeba přidat sprchový kout. Co se týče přímo WC tak záleží na vás co se vám líbí vic jestli zavěšené nebo jiný typ oba se dají opravit ikdyz u zapuštěného je to horší.
Odpovědět
Rohová vana už je sice trochu retro, ale na jedné nemovitosti ji máme, ten sedací typ (cca z roku 1990-2000) a je to úplně super. Mnohem pohodlnější, než dnešní úzké vany.
Odpovědět
Ta koupelna sice vypadá obrovská, ale bude z větší části pod šikminou a tam se dospělý ani nepostaví. Už ta vana je na hraně pohodlného vylézání.
Odpovědět
@puhelin právě to také řešíme, pohodlnost při vylézání z vany, to samé mě napadlo u wc naproti... bylo by pro mě nejideálnější si místnost přímo prohlédnout než rozhodneme jak ji zařídíme. Lépe bych si to představila, než takto na papíře.
Odpovědět
@verys Zkuste si to vymodelovat z papíru. Vyrobit si ten prostor a k tomu model vany, WC, dospělého člověka atd. My bydlíme v podkrovním bytě a přestože má 145 m2, není možné ho standardně zařídit. Já jsem vysoká jen 159 cm, ale můj muž má skoro 190 cm. Spousty věcí jsem se musela vzdát. Sprchujeme se ve vaně, sice nad sebou máme sprchovou hlavici, ale vše se nevešlo ideálně. V podstatě jsem nejprve rozmístila nábytek, sanitu atd., ať se to dá používat dospělým člověkem a pak jsem okolo toho nakreslila stěny, ať to vyjde.
Odpovědět
Profilova fotka
Závěsné WC se používá desetiletí a naprosto standardně i v komerčních budovách kam chodí denně tisíce lidí,toho bych se zrovna nebál.
Odpovědět
Pěkný den, řešíme téměř totožný prostor - zatím mám plán podobně jako Vy. Nad vanou taky špekuluju - rohová není tak hezká, manžel má ale rád, když se na ni "posadí" 🙂 Nicméně my ještě máme trochu času tohle rozhodnout. Každopádně trávila jsem nad tím prostorem již spoustu času a lepší řešení než to, které máte v návrhu i Vy jsem nevymyslela, asi to ani nejde 🙂))
Odpovědět
@lucievacla @verys Na první pohled to u nás vypadá dost podobně, ale rozdíly tam jsou. My máme v plánech takto … okno bude střešní, vedle koupelny vlevo bude šatna.
Odpovědět
@lucievacla Dobrý den. Děkuji za reakci. Máme schůzku s instalatérem za sebou a rozmístění zůstalo cca jak bylo. Vanu jsem také nechtěla rohovou ze stejného důvodu jako vy. Vybrali jsme tuto https://www.siko.cz/asymetricka-vana-... Dnes nás čeká schůzka s elektrikářem. Několik dní jsem seděla do noci nad návrhem kuchyně 🙂 Je třeba vědět kde přesně co bude. V horní koupelně ještě řeším zda je třeba dávat nad zrcadlo osvětlení, když bude umyvadlo blízko okna a tedy denního světla, i když v zimě mi to stejně nepomůže 🙂
Odpovědět
@verys tak to mam v plánu taky vanu tohoto typu ! 😀 Světlo k zrcadlu za mě určitě - večer nebo kor v zimě brzo ráno je světlo třeba a za mě oproti světlům na stropu sto a jedna 🙂
Odpovědět
@verys máme podobnou jako váš výběr a jsme moc spokojeni od českého výrobce santech.
Odpovědět
Článek se načítá
@lucievacla Děkuji, světlo nad zrcadlo jsme nakonec dali. Někdo se na zařizování těší a pro mě je to pomalu noční můra. Jsem nerozhodná a nad každým našim rozhodnutím pak ještě několik dní přemýšlím a nevím, zda jsme udělali dobře a nejraději bych to zase měnila 🙂 Kuchyň, podlaha, obklady...to jsou věci, které už pak nevyměním a mám z toho spíš stresy 🙂
Odpovědět
@artep1987 Moc děkuji za foto, vypadá v koupelně opravdu dobře. Pomohlo mi to, vanu už měnit nebudu 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?