Odlupující se malba na spojích sádrokartonů

Ahoj, jdu si k vám pro radu ohledně sádrokartonů. V novostavbě se nám cca 5 měsíců po malování začala odlupovat malba v podkroví v místech, kde je spoj dvou sádrokartonů (např. mezi stropem a šikminou, mezi šikminou a stěnou atd.). V místech odlouplé malby je vidět, že je použit nějaký pružný materiál (podobný silikonu, ale méně "gumový" bych řekla), na kterém očividně malba nedrží. Děje se to ve všech těchto spojích, nejedná se pouze o lokální problém. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? Případně nevíte, co s tím udělat, aby barva držela? Firma nám tu nyní opravuje jiné věci, tak jsme chtěli nějak vyřešit rovnou i toto, ale moc si s tím neví rady. Sádrokartonáři byli jen subdodávka a zatím se je nepovedlo dohnat, aby alespoň řekli, co do rohů použili. Předem děkuji za rady.
Odpovědět
Profilova fotka
Do rohů sa dává buď akryl nebo různé rohové pásky. Na akrylu může barva vypraskat, ale u vás to vypadá jako plynulý oblouk, třeba byl použit roh https://www.postavme.si/pasky/529-mag... nejvíc vám řeknou ti co to prováděli.
Odpovědět
Profilova fotka
Hezký den, vypadá to na akrylový tmel, který se na rohy používá, nicméně nějak podobně to pak vypadá.. Osobně jsem rohy vždy dělal na rohové pásky a standardní sádrový tmel, nikoliv akryl... Myslím si, že měla být zvolena barva, která drží nejen na omítce, ale také na silikonu - malířská latexová barva.. Aleš
Odpovědět
Profilova fotka
Používám silikon-akryl od Den Braven a ještě jsem neřešil odlupování barvy. Je přetíratelný klasickou barvou na zdi.
Odpovědět
@sajdlovat Popraskání barvy se mi stalo u sádrošů v patře, kde asi silikonakryl nestihl pořádně vyzrát. V přízemí, kde to do malování bylo určitě víc jak měsíc se to nedělo.
Odpovědět
Děkuji všem za rady. Dnes se mi povedlo kontaktovat sádrokartonáře a prý je použita PVC páska s měkčeným středem, takže asi něco takového jak píše @alda33 (já našla např. toto https://bmsl.cz/produkt/dilatacni-pro...). Ale že se prý nikdy nesetkali s tím, že by se z toho malba loupala. Tak já nevím, je toho na našem domě už nějak moc, s čím se ještě nikdo nikdy nesetkal. Každopádně firma navrhuje povrch těchto rohů zdrsnit a znovu natřít barvou, tak snad se to nebude loupat znovu.
Odpovědět
Tak bohužel týden po opravě dle předchozího příspěvku se malba ve spojích loupe znovu. Použili předpokládám Primalex plus jako na zbytek místností. Měla by se myslíte použít nějaká speciální barva, jak píše @aleskafka, nebo třeba speciální penetrace? Nevíme, co s tím, a naše stavební firma očividně také ne. Zajímavé je, že se to děje v místnosti, kde byly obecně problémy s výmalbou, prosvítaly tmelené spoje a muselo se to přemalovávat dalšími vrstvami.
Odpovědět
Profilova fotka
@sajdlovat Hezký den, pokud jde o PVC rožek, kterému nepomohlo lehké broušení, tak bych zašel do nějakého většího prodeje barev se poradit co použít jako základní vrstvu 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?