Rekontrukce půdy na byt k pronájmu - problém se vchodem

Dobrý den, dělal někdo zde rekonstrukci půdy a daný prostor pak pronajímal? Koupili jsme veliký dům, měli jsme v plánu dole pronajmout garsonku s vlastním vchodem, ale máma si to nakonec rozmyslela a chce bydlet tam, takže máme nahoře dva volné pokoje. Problém je, že na rozdíl od spodní garsonky, tohle by mělo vchod přes náš prostor, což není zrovna ideální. Vzdali byste se toho plánu úplně, udělali venkovní schodiště nebo zkousli to, že tam někdo uvnitř bude chodit? Ještě je asi důležité napsat, že je to už vlastně k bydlení uzpůsobené, že by se musela udělat pouze koupelna a wc.
Odpovědět
Kamarádka pronajímala podobně pokoje studentům s tím, že společný měli vchod a chodbu, ona pak měla zamykací dveře k sobě do bytu, oni chodili po schodech nahoru a měli zamykací každý pokoj zvlášť. Ja byla v pronájmu v bytě kde byla taky společná chodba, odtud vstupy do bytu majitele a po schodech dva byty další. Vůbec jsme si nevadili, bylo to úplně v pohodě. Pokud by to nešlo řešit tím, že budeš mít že společny prostor a oddělené vstupy tak bych udělala schodiště mimo. aby ti někdo cizí chodil přes obytný prostor je vážně divné pro obě strany. Ale jinak bych do toho šla, kamarádka si to pro ty studenty nemohla vynachválit s tím, že brala jen holky, většinou byly stejné pryč a od června do září platili jen částečný udržovací poplatek, ale nikdo tam vlastně nebyl :-D
Odpovědět
@tanyya no ja teda nevim, ale toto uz mi prijde jako moc velky ustupek. Rozhodne bych to resil samostanym vchodem. Treba se na to divam uplne blbe, ale pro me je hlavni vyhoda bydleni ve svem v tom, ze clovek ma soukromi. A to se spolecnym vchodem opravdu mit nebudete. A pohybovat se ve vlastnim baraku s tim, ze musim za sebou zamykat? fakt bych to resil jinak...
Odpovědět
Profilova fotka
hele záleží, každý to cítí jinak. A u mě i s věkem :-) - dřív bych řikala v pohodě, teď si říkám, že by mi cizí lidi asi vadili i kdybychom měli společnou třeba jen chodbu - chodili by mi po zahradě, využívali třeba sklep a tak... už prostě nějaké soukromí potřebuju. Řešila bych jestli já nájemníky neotravuju svou činností (řev dětí, pračky,...) Ale pokud jste s tím počítali od začátku,tohle vám nijak nepřijde, pečlivě si nájemníky vyberete... může to být ve finále obohacující, a to nemyslím jen finančně :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?