Svištění větru v podkroví u dřevostavby (roubenky), hluk, vítr

Dobrý den, prosím o radu. Máme roubenku na větrné hůrce. To, že tu pořád fouká je takový standard. Že je to slyšet krz okny a rohy, ok. Co mě však trápí je to, jak je slyšet "svištění" větru v podkroví nejspíš ve větrací mezeře pod taškami (nad folií). Pod tím je 26 cm vaty a osb desky. Máme obytné podkroví, spíme tam. Vždy, když je poryv, slyším venku, chvíli po té je slyšet svištění větru nad hlavou. Je to takové postupné "foukání do flašky". Máme větrací tašky + mezera u okapu. Jde s tím něco udělat? Víc izolace? Vyndat nějaké větrací tašky, aby jich nebylo tolik? Už uvažuju i nad tím je nějak na zimu aspon zacpat, protože mě z toho hluku jinak klepne 😄 Děkuji.
Odpovědět
máte nadrokevní izolaci nebo mezikrokevní? My máme nadkrokevní (krokev,palubka,2x12cm PIR ,OSB,kontralať, lať,taška) a hukot při větru mě také vadí.Naštěstí tam mají pokoje děti, kterým je to jedno. My máme ložnici v části domu s plochou střechou a tam o větru nevíme(miako strop,betonové vložky,30cm polystyren,folie).Na druhoíu stranu nemám zkušenosti s jiným podkrovím,jestli je to třeba normální.
Odpovědět
je potřeba férově říci ,že jsme také na větrné hůrce (Vysočina), na konci městské zástavby
Odpovědět
Profilova fotka
Zo samy, foukani do flasky... Taky by me zajimalo, co se s tim da delat...
Odpovědět
@username Máte novostavbu? A kolik prosím izolace? My zkusíme jednu místnost akusticky izolovat, jinak asi zacpu na féra tu větrací mezeru a větrací tašky, aspon takhle na podzim, jinak se zvencnu :/
Odpovědět
@zelinar Jsme taky na Vysočině, na kopci, skoro poslední dům nejvýše, hrůza. Máme mezikrokevní, ale nejspíš to je jedno. Kamarádka na kopci a taky nadkrokevní a prý neslyší "nic"...a to tam u nich taky fouká dost (Svratouch). Tak nevím :/ Máme tedy minerální vatu, ale i to koukám že je jedno 🙂 Děti už máte velké? Řeším právě to, aby se pak nebály mít tam pokojíček a spát :/ Třeba včera, jak tu fičelo, to teda by vzbudilo i mrtvého....
Odpovědět
Profilova fotka
@zelinar ja nadkrokevku mam, barak na samote (drive u lesa ted jiz bez lesa) ale pri vetru zadny zasadni hluk neslysim, zase mne profukuje dovnitr takze je otazka co je lepsi 🙂
Odpovědět
@geodett To Vám profukuje prosím kudy? 😄 U nás to je zvuk jakoby "ozvučněný". Nechápu, že to někde je a někde ne....čím to :/
Odpovědět
Profilova fotka
@oktavie mam srub takze pri velkem vetru obcas nejaky spoj profoukne, ale neni to nic s cim bych nepocital a pak taky nemam uplne idealne zaizolovany prechod mezi pozednici a krokvemi - ale zase nemusim v zime resit vetrani 🙂
Odpovědět
@geodett Aha, tak to máme úplně stejně 😄 Blbé je, když zrovna fučí studený vzduch, to pak člověk topí o 106 :/
Odpovědět
@oktavie Děti jsou velké ,vůbec to neřeší,ale mě by to tedy vadilo.Jsou to záhady - ve Svratouchu nadkrokevka a nic neslyší.Přitom tam umí být slušné povětří-znám to tam.Bude problém asi jinde ,asi v tom (ne) přesahu střechy,Je to také asi i velmi subjektivní jako i v jiných věcech-co někdo slyší ,jiný ne.Nevím.
Odpovědět
@username máte nadkrokevní nebo standartní izolaci?
Odpovědět
@oktavie u nás to neprofukuje nikde (máme blower door test na pasivy),ale je to prostě hodně slyšet jakoby z venku.Není to jako meluzína nebo tak ,ale je slyšet poryv větru (takové celkové hučení větru).
Odpovědět
Článek se načítá
@zelinar Prosím, jak to myslíte v "nepřesahu" střechy? Přesah máme myslím normální. Taky nechápu, že ve Svratouchu s nadkrovekou nic... Ale možná už to opravdu hledám ušima, ten zvuk... Asi jsme si měli postavit bunkr ve svahu 😄 To bych byla asi nejspokojenější... Jinak já to slyším prostě okny, že je poryv a za vteřinu to slyším nad sebou, jak to proudí...čili asi tím větracím prostorem :/
Odpovědět
@oktavie nemáme přesahy střechy ,tak jsem si myslel jestli to nehraje nějakou roli.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?