Betonová podlaha - vyztužení podlahy

11. čvn 201940

Dobrý den,
o víkendu jsme vybetonovali podlahu o rozměru cca 12m². Bohužel jsem si vše pořádně nezkontroloval a v jednom místě místnosti je síla betonu pouze 3,5cm.
V této místnosti jsem bohužel nepoužil ani kari síť. Beton byl míchán v míchačce poměrem 3:1. Pod betonem je polystyren xps300 o séle 12cm(jedna vrstva se zámky).
V místě kde je pouze 3,5 cm betonu bude TP. TP bude vážit přes 400kg.(zařízení 200kg + nádrž na vodu 220l).
Je nějaká možnost podlahu v místě pro TP vyztužit?
Napadl mě plech 3mm v rozměru např.:2x1m a přestěrkovat jej samonivelační stěrkou cemix nivela plus.
Jako finální krytina bude použita dlažba.

Všem děkuji za nápady.

 • a co udělat řez podlahy-dilataci a tam,kde je potřeba vyšší nosnost podlahy ubrat xps popř. udělat pořádný železobeton?!celé to předělávat znovu asi nechcete.....a když v místě dilatece udělaáte v blažbe spáru-pojede dlažbu od spáry na obě strany a spáru uděláte silikonem,ani o dilataci nevíte.osobně bych chybu napravil pořádně,než ztrácel čas kdejakým "lepením".

 • @kapino33  Přimlouvám se za řešení, které popsal @stavitel69.  Plech na povrchu nemá smysl, pokud výztuha, tak musí být při spodním líci desky, aby přenášela vodorovnou sílu v tahu.

 • Díky za radu🙂 Konzultoval jsme to včera ještě se zedníkem co mi občas pomáhá a vyřešil jsem to tím, že jsem v místě kde bude stát TP a dá se říct i v celé ploše kde je slabá vrstva udělal schod 5cm, který jsem vyztužil kari sítí. Nevím jestli to mělo smysl, ale do podlahy jsem na několika místech navrtal díry a vložil do nich nařezané roxor. Vše svázal k sobě a zalil betonem. Co myslíte, vydrží to?

  Díky

 • @kapino33  Bez problémů.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Pochopíme konečně, že epidemie koronaviru je další upozornění na nutnost změny způsobu bytí společnosti?
  Značka Ytong je Nejdůvěryhodnější značkou stavebního materiálu roku 2020
  Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX
  Archiv článků od partnerů