Jak změřit nulu (anhydrit)

Ahoj, chtěl bych se zeptat na postup. Zaměřoval jsem si laserem beton v přízemí a patro, abych zjistil nevyjšší místo, od tohoto místa jsem napočítal skladbu podlahy a tím určil budoucí nulu. Křivost je max cca 2cm v celé ploše Dává se normálně podlahový polystyrén a pak se křivost dorovná anhydridem nebo je lepší/výhodnější si pohrát s pokládkou a vyrovnat podsypem? (křemičitý písek/liapor nebo něco jiného?). Kolik je dobré přičíst rezervu k mé naměřené nule? Liapor by měl být minimálně 2cm, tak v případě podsypu celou mnou změřenou nulu zvednout o 2cm a podsypat celoplošně? (tzn. vrstva od 2cm do 4cm) Díky za reakce
Odpovědět
@pitrispe ten podsyp se především používá srovnání nerovností tak, aby EPS ležel celoplošně. Takže ano, podsyp musí být celoplošný. Normálně jsou na hydroizolaci nerovnosti minimálně v místech spojů. Ty musíte vyrovnat, jinak by mohlo dojít k poklesu podlahy. Pro podsyp se běžně používá křemičitý písek. Výškové nerovnosti 2cm bych spíše dorovnal tenkým EPS/XPS.
Odpovědět
My kladli EPS 70 normálně na IPU přímo přes spoje a všechno, on se vymačkal a usadil, prohodily se přes to folie, pak tak 2cm nad to kari sítě a zalilo se anhydritem, je to rovné.
Odpovědět
@vladimir_sacha běžte s těmi radami někam. To, že jste si zprznil svůj dům neznamená, že by se podobnými nesmysly měli řídit i ostatní. Pokud dáte EPS přímo na IPU, tak se to vymačká, ale až po delší době a samozřejmě to znamená postupný nepravidelný pokles podlahy a možné praskliny. Zřejmě chcete, aby měli dlažbu popraskanou i ostatní. Kromě toho, Kari síte se do anhydridu nesmí dávat, protože dochází k chemické reakci.
Odpovědět
@zubr487 dekuji za rady, dorovnání tenkým EPS/XPS zní dobře. Vychází mi z toho, že si moji spocitanou nulu zvednu podle nejvyššího bodu (plus raději par milimetru rezerva na podsyp) a cely EPS udělám rovnou do jedné roviny. Díky
Odpovědět
@zubr487 Ohledně kari sítě a chemické reakce v anhydritu slyším poprvé, nám to nic nedělá a právě je to tím proarmované, aby nedošlo k nějakému poklesu podlahy
Odpovědět
@vladimir_sacha pokud položíte EPS na hrbatou ipu, tak to poklesne a můžete mít navrchu třeba ocelovou desku. Kari sítě do anhydridu nepatří. Tak to prostě je. Kdopak Vám takovou pitomost poradil? Navíc je mi divné, že Vám nějaká firma udělala anhydrit na kari sitě. Jen jste zbytečně vyhodil peníze a navíc dochází k chemické reakci za vzniku bublinek plynu, které snižují pevnost. Nepovídejte, že Vám to nic nedělá, jinde jste psal, že máte všude popraskanou dlažbu.
Odpovědět
@pitrispe ten XPS jsem napsal proto, že se prodávájí tenčí desky. Případně můžete na dorovnání použít mirelon. Ten koupíte i v metrech
Odpovědět
@zubr487 Zalilo se to normálně a nikdo nic neříkal. Dlažba odskákala v přízemí v chodbě, ale proto, že várka lepidla nebyla úplně OK, ale to sednul podkladní beton kdy pak následně to sťřihlo topení 6 let zpětně a loni vodovodní trubku V patře žádný problém není ani v koupelně vedle chodby
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?