Jaký typ podlahy vyhovuje psům?

Profilova fotka
Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti, jaký typ podlahy vyhovume/nevyhovuje psům. Chystáme se stavět a máme dva westíky (a až budeme bydlet v domě, tak určitě ještě nějací přibydou:-)). Proto plánujeme zařízení domu i s ohledem na psi a řešíme, jaká podlaha psům vyhovuje a nevyhovuje (např. že jim to moc klouže). Díky za tipy.
Odpovědět
urcite ne laminatovou plovoucku. Ferda (jorksir) na ni chudacek uplne brusli ]-( My mame doma novilon a koberce, tak to je ok. chtela jsem puvodne korek ale to pry pes driv znici :-| vic nemam s nicim zkusenost ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my meli drevenou plovoucku a poskrabal to
Odpovědět
Sice nemáme psy,ale dvě chlupatý fretčí koule a trvalo jim dlouho pochopit rozdíl mezi kobercem a lamino podlahou...ta je pro zvířátka fakt jak kluziště, i když občas jsme se pěkně nasmáli, jak se jim nožičky rozjížděli :-N Ani na dlažbě nemají zdaleka takové problémy jak na tom laminátu..a je na tom vidět každý chlup :(
Odpovědět
Já jsem zvolila marmoleum.Neměl by ho rychle poškrábat a když už,tak by to tam nemělo být moc vidět.
Odpovědět
Profilova fotka
HOlky MARMOLEUM je takový to co je v nemocnicích na zemi?? jak to vypadá jak guma??? Pardon za ty vesnický výrazy, ale chci si to ujasnit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, a co kocky? Myslim, ze by to nemusely poskrabat tak moc jako psi, ale fakt nevim. Zatim mame skoro vsude koberce, ale v obyvaku je chci vymenit za neco jineho. Mate nektera kocicky?
Odpovědět
Makelka:nevím,jestli to mají v nemocnicích.To yb na ně bylo asi drahé:Marmoleum je přírodní materiál.Cena se pohybuje asi okolo 1000Kč/m2.
Odpovědět
Makelka - to by mohlo být Marmoleum...ale je to jak se vším, existuje levnější i dražší verze, lepších a horších kvalit (Marmoleum je reg.značka jedné firmy, ale věci na stejné báz vyrábí zas samozřejmě víc firem). Je to docela hit, teď to docela letí a v některých prostorách to vypadá fakt dobře a v bytových domech se to teďka navrhuje skoro ve stejné míře jako plovoučky -každý má svoje + a - ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Díky moc za tipy. Jsem ráda, že jste mi potrvdili moje představy o plovoucí podlaze. A nevíte, jak je na tom dřevěná podlaha - jestli jim to na ní klouže nebo jestli se dá rychle poškrábat? Ta by se mi líbila v ložnici a pochybuju, že je odnaučíme chodit za námi do ložnice. Z osobní zkušenosti jsem zavrhla klasické lino, protože vím, že na tom to klouže hodně a když je pak pes starší (nebo asi domácí zvíře obecně), tak je pro něj chůze na linu dost namáhavá. Ale možná, že už dneska existují taková lina, která tolik nekloužou. A nemají psi problémy s dlažbou? Vím, že ty naše dvě rády po bytě lítají, tak jsem si říkala, jestli jim nevadí ty spáry (ale zase si říkám, jestli se na to nedívám tak nějak "přecitlivěle" :-D ).
Odpovědět
My máme lino vzor alá plovoucka (cca 4 roky) a pro psa v pohodě...neklouže mu to, nepoškrábal ho... ;-)
Odpovědět
My máme kocoura a krysaříka. A do bytu budeme dávat veskrze všude plovoučku. Do teď máme všude koberce a to je se zvířaty za trest. Často chodíme s bafínem ke známým co mají také plovoučku a psa, a v pohodě. Ani jednomu se to nesmeká a poškrábanou jí mají od křesel co šoupou a ne od psa. :-)
Odpovědět
ahoj, tak už 3 týdny nám naše štěně"mastí laminátovou plovoučku" v obýváku. Musím říct, že teda žádný škrábance nejsou ani po několika hodinových hrách na této podlaze s jiným psem. sama od sebe nemá tendence plovoučku škrábat, takže pohoda. Pravda je, že na ni sem tam bruslila ze začátku, ale teď už si zvykla. Spíš když si sedne na zadek, tak se jí rozjíždí nohy. Podlahu jsme měli dřív, než jsme uvažovali o štěněti, ale pravděpodobně bychom se rozhodli stejně.
Odpovědět
Článek se načítá
Já plovoučku nechci,protože to psům klouže a hlavně to pěkně cvaká.
Odpovědět
Luci, tak to budeš muset mít asi všude koberce, protože ty jediné "necvakají". ;-)
Odpovědět
ladenka:ne,mám všude marmoleum a to opravdu necvaká;-)
Odpovědět
Aha, já myslela, že když je to jako lino, tak to bude taky jako lino cvakat. ;-)
Odpovědět
Tak my budeme mít asi někde lino, někde plovoučku...od tcháňat vím, že plovoučce psí tlapky nikterak nevadí, měli obr hafušu dost dlouho a podlaha je pořád krásná...je pravda, že mu to klouzalo...ale náš Benďa to na ní zvládá bravurně a nikterak mu to nevadí... Koberce určo nechceme, protože šílím z toho, jak se na tom drží chlupy....a je docela problém je z něj dostat...takže raději vytírání a zametání...je to pro mě příjemnější...
Odpovědět
Profilova fotka
My máme dva velký psy, v ložnici máme dřevěnou podlahu, v obýváku laminátovou. Dřevěná je celá poškrávaná a to se do ložnice moc nedostanou. V obýváku lítaj pořád, hrajou si a nikde ani škrábanec. Ale je fakt, že jim to dost klouže a je vidět každý chlup, zametám denně.. Na dřevěné jim to klouže taky, takže bych asi volila laminátovou. A v kuchyni máme vyhřívanou dlažbu a to se jim líbí nejvíc, není hladká, tak ani neklouže.
Odpovědět
Profilova fotka
holky ja mam dve kocky a plovoucku vsude, kocky neklouzou, jen se jim hur brzdi :-D a skrabance nemame od kocek, ale od vysavace, ale jde na tom videt kazdej chlup :-|
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?