Plovoucí podlaha nebo vinyl?

Máme podlahové topení a přemýšlím jestli zvolit klasiku plovoucí podlahu která je vhodná na podlahovku,nebo mám raději jít do vinylu???
Odpovědět
Profilova fotka
@andulena Z hlediska podlahovky? Je to celkem jedno. Máme podlahovku...v přízemí plovoučku, v patře pvc a z hlediska topení je to jedno.
Odpovědět
Profilova fotka
@andulena Existují i dva typy vinylové plovoučky, které mají různé složení a tloušťku 9,8mm a 5mm. Ten slabší nemá HDF desku, takže tepelný odpor je menší a přenos tepla z podlahovky účinější.
Odpovědět
@kirik My máme v přízemí dlažbu a spokojenost.Právě uvažuji zda dát ten vinyl do patra dětem do pokojů,ložnice a chodba(zdá se mi na údržbu že bude i lepší )nebo tu laminátovou,nějakou tu lepší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@andulena to už záleží na tom, col se ti více líbí. já jsem se bála krápání hraček o plovoučku v děcácích, protože jsme volili pvc, ale líbí se mi více plovoučka.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Ahoj, muzu se zeptat, co jste vybrali a jak jste spokojene? Chci dat plovoucku na podlahove topeni, ale porad si nejsem jista, ze to bude v poradku topit..
Odpovědět
vinyl, mam v albu :-)
Odpovědět
Plovoucí vinylovou podlahu třeba od FatraClicku. Laminát bych nejradši vytrhal a nahradil vinylovou plovoucí podlahou.
Odpovědět
já jsem pro vinyl, máme plovoucí vinylovou od FatraClick a spokojenost
Odpovědět
z hlediska podlahovky je to fakt asi jedno, volila bych podle toho co se vám líbí, plovoučka má výhodu v tom, že je levnější a není problém v tom si ji položit sám, vinyl má výhodu v tom že je tišší, teplejší (na takové to období kdy se ještě netopí ale už je chladněji), u lepeného se snadno vymění byť jeden jediný poškozený dílec, my volili lepený vinyl do celého domu
Odpovědět
vinyl má korkovou vrstvu - čili je izolační takže si myslím, že bude lepší bohužel lamino, jelikož jsem z vinylu nadšená....ale my nemáme podlah. topení. Obecně lze říci, že se na podlah topení nehodí vinyl jelikož ten korek co je hned na topení izoluje..takže by tolik netopilo přes podlahu a muselo by se navyšovat topení
Odpovědět
@lucenek Fatraclick má tepelný odpor 0,088 m2 K/W, třeba Quickstep lamináty mají 0,08-0,15 podle tloušťky a použité podložky, takže bych netvrdila, že vinyl není vhodný, naopak, výrobce ho pro podlahové vytápění doporučuje, samozřejmě líp vychází ten lepený, pro porovnání - podlahovina Thermofix tl.2,0mm má hodnotu 0,0125 m2 K/W
Odpovědět
@kremrolka01 vím, že to kvůli korkovému izolnatu nedoporučovali známým na barák, na mysli mám fatraclick plovoučku pokládanou click systémem, ne tu lepenou
Odpovědět
Článek se načítá
navíc mám fatraclick vinyv v kuchyni a tloušťka korku na desce je dost silná...
Odpovědět
tak my nemáme podlahové topení, ale s vinylem od fatracliku jsme nadmíru spokojení...osobně bych už do žádné plovoučky nešla
Odpovědět
já se taky nemůžu rozhodnout.. vychází mi po všech stránkách lépe vinyl, na podlahové topení vinyl lepený, i když je tvrdší a můžou jednotlivé díly měnit barvu... jen ty ftaláty... všichni kolem toho mlžej, někdo tvrdí, že mají jiná změkčovadla... aktivisti proti tomu brojí.. pokud v tom skutečně ftaláty jsou a uvolňují se do vzduchu, jak se tvrdí, tak to nebude nejlepší volba.. u nás se všichni výrobci tváří, že se jich to netýká.. v Evropě je to schválený...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
po pozitivech o vinylu tady, jsem se rozhodla pro něj a objednala podlaháře, donesl mi vzorky firmy Tarkett, bez ftalátů, už ten smrad uměliny, když jsme si prohlížela vzorky mne úplně odrovnal, nechci to domů ani zadarmo, nechápu tu módu vinylu, vypadá to uměle, je to drahé, nechápu, jdu do dřeva
Odpovědět
Profilova fotka
@kamilape jak jste se rozhodli? Co jste nakonec vybrali a jak jste spokojeni?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 letech
Nemáte někdo prosím tuto podlahu. Dub burg? Jinak máme podlahove topení. Děkuji
Odpovědět
.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?