Plovoucí podlaha - pokládka firmou nebo svépomocně?

Dobrý den, zajímalo by mne,zda jste si troufli na plovoučku svépomocně nebo jste celou věc raději přenechali firmě.Budeme mít podlahu z anhydritu,ta snad bývá +-rovná. Máme poměrně členitý pokoj,rozhodně ne klasický "obdélník"..nějaké niky,ale hlavně mezi jídelnou a obývákem jsou dva schůdky..... A ještě bych měla dotaz k těm schůdkům- nevíte zda se dává plovoučka na celý schod nebo pouze na tu nášlapnou plochu a zbytek se nechá koukat jen ten "vyštukovaný" schod????
Odpovědět
Profilova fotka
Plovoučku jsme si vždycky dělali s manželem sami...ve starém bytě i v baráku. Také tam máme kosé úhly a jiné nepravidelnosti. Chce to jen přesnost a ostrou pilu. Nesmíte zapomenou na dilatační mezery na okrajích alespoň 1 cm. S těmi schody jsem vůbec nepochopila jak to myslíš...jak by ti držela plovoučka jen uprostřed schodu??? A to bys nechala trčet beton? Schody se olištovávají schodovými lištami.
Odpovědět
Ahojky, manžel také pokládal polovoučku sám. Nakonec byl sám překvapen, že to celkem nic složitého není... Co se týče těch schodů tak jsem to z plovoučky viděla vždy obložené z "boku i z vrchu" a v záhybu byla lišta. Také jsem viděla schody kde měly dřevěný nášlap a bok nechaný vyštukovaný a nevypadalo to zas tak špatně, ale plovoučka se mi na tuhle variantu moc nezdá... na tuto variantu bych použila spíš "pravé dřevo"
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme to vyřešili prakticky stejně jako lubosk. V ložnici a dět.pokoji pokládal manžel s tchánem a obývák dělala firma. Máme ho taky spojený s kuchyní, takže jsme to nechali na nich, abychom nezprznili drahou dlažbu námi položenou plovoučkou :-p Výsledek je ale úplně stejný jako v pokojích. Takže bych se vůbec nebála udělat celý prostor svépomocí! Ale doporučuji určitě koupit tu sadu s klínkama na pokládání. V Bauhausu stojí asi 200,-. Podlahu máme taky anhydrit a tam je maximální odchylka rovnosti 2mm na metr, takže podlaha bude rovná určitě! A schod bych obložila i z boku, ale jestli v kuchyni bude dlažba, možná bych na schody dala raději tu dlažbu...
Odpovědět
Kdyý jsme se stěhovali do našeho prvního bytu, manžel měl obavy zda to zvládne, udělal celý byt bez problémů.Teď v novém bytě taky a to máme dosti problematickou chodbu, kterou napojoval dohromady s kuchyní.Jinak dělal plovoucí podlahy na baráku u rodičů a taky bez větších problémů.Akorát si nedovedu představit jak to přesně myslíte s těmi schody. Pokud by jste dávali plovoučku jako nášlap nahoru na schod,tak by jste to museli určitě něčím přilepit. Popřípadně schody nějak obložit celé těmi plovucími deskami a nějak uchytit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?