Podlahy v dekoru dřevěných prken - směr položení

Jak jste řešili pokládku podlahy v dekoru dřevěných prken v jednotlivých navazujících místnostech? Měla by prkna vždy směřovat stejným směrem bez ohledu na to, že některé místnosti by prospělo, kdyby prkna byla přesně naopak. Někde jsem četla, že když je prkno v jedné místnosti položené kolmo na místnost, odkud se vstupuje, vypadá to ošklivě. Je na to nějaké doporučení?
Odpovědět
@jane_n resime aktualne totez. V podlahovem studiu nam doporucili napriklad v mistnosti 10x4,3, kde mame okna na te dlouhe strane, abychom pokladali ve smeru te dloubo strany podel oken. Nekdo rika, ze podlaha by mela byt polozena ve smeru chuze, at se nechodi pres "prazce". A nekdo zas rika, ze podlaha ma jit vzdycky smerem od oken....Je to orisek🙂 K cemu jste zatim nakloneni vy?
Odpovědět
@jane_n v navazujicich mistnostech bych kazdopadne ale jela stejnym smerem,vypada to lepe
Odpovědět
Profilova fotka
my máme okna různě, takže nešlo dát všude stejně k oknům. Nakonec jsme se rozhodli podle obýváku, a pak už jen prodlužovali do ostatních místností, všechno stejným směrem, protože jsem přechody nechtěla.
Odpovědět
@jane_n Mně by přišlo divné, kdyby byly v chodbě kladená prkna na šířku chodby. Tam bych je kladla vždycky podélně a podle toho se snažila sladit ostatní místnosti...
Odpovědět
Poučka je jednoducha, chcešli rozšířit místnost klademe prkna směrem ke kratší straně místnosti, přednost má pouze situace kdy máš např. na dvířkách kuchyně či nábytku léta - kresbu směrem dolů pak musí navazovat i směr prken, jinak intuice.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, rozhodně do celého domu prkna stejným směrem, přechody by nebyly pěkné. Já se řídím i tím, jak budu dům uklízet a vytírat, aby se mi prach nezadrhával ve spárách a nešel vidět. Mně se líbí pokládka kolmo k hlavním oknům, aby spáry nebyly tak viditelné.
Odpovědět
@t_makovice Konzultovali jsme to s podlaharem i stavební firmou. Máme také obývací pokoj delší obdélník, okna na dlouhé straně a pak celé prosklení na krátké straně, ale to až na konci místnosti, pokud to hodnotím od vstupu. Podlahar říká prkna podél oken, což místnost ještě více protáhne. Na druhou stranu prý nebudou tak vidět spáry. My se ale v tuto chvíli klonime k opačnému řešení, abychom z obýváku neudělali ještě větší nudli. Navic nám smer navazuje na všechny ostatni místnosti (koupelna a zádveří dlažba v drevodekoru) i schodiště. Já osobně bych se řídila obývacím pokojem. Jen se modlím, aby prkna kolmo k oknům nebyla přece jen ošklivá. Máte někdo takto položeno? Můžete přidat prosím foto?
Odpovědět
@jane_n dekuji,za odpoved. Nam se stavba trosku pozdrzela,takze jeste porad muzeme premyslet🙂 My to asi dame opravdu podel oken a "prodlouzime" si mistnost. Mistnost stejne opticky rozbije kuchyne, stul, sedacka ad. Navic nam ten smer bude lepe vyhovovat pro dalsi mistnosti.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Zdravím, nechcete sem někdo dát fotky, prosím. Tohle téma řeším už dlouho a neúspěšně 😬 máme delší chodbu ze které jsou vstupy do všech místností a v obýváku mám okna na všech třech stranách.
Odpovědět
My to take teprve resime, tak foto nemam. Budeme se ale ridit podle schodiste a tomu prizpusobime i zbytek. V podstate krome predsine a loznice nam to vyjde vsude tak, ze prkna pujdou podel nejvetsiho okna. A hlavne v tech zabydlenych mistnostech to dost rusi nabytek, takze kdyz jsem koukala na ruzne fotky, neprisla mi vylozene blbe ani jedna varianta. Treba v nasi loznici bude pres vetsinu plochy postel a skrine, takze podlahy moc videt nebude 🙂 Ta predsin me u nas trochu stve, ale asi zvitezi jednotnost podkladky. Takze ja bych se ridila bud schodistem nebo predsini/chodbou.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?