Velikost skla u krbové vložky

Zdravím, jak musí být velké sklo před krbovou vlozkou kvůli kolaudaci ? Někde jsem dočetl že 30cm před a 10cm do boku, někde jsem četl že víc. Děkuji kdo ma zkušenost
Odpovědět
@milda1234 mel by to uvadet vyrobce kamen, jak velka ochrana podlahy by mela byt a kterym smerem. Pokud mate vsude dlazbu neni potreba nic. Ale 30/10cm se mi zda hodne malo. Treba romotop heat ma 80/40cm v navodu (dle ČSN 06 1008/1997). Druha otazka je zda to nekdo bude merit….
Odpovědět
My to vydláždili tak metr dopředu a metr do každé strany z kachliček a je to, prošlo vše, Ty kachličky raději, nějaké lepší, pevnější, protože sklo při pádu polena se dokáže rozbít
Odpovědět
@vladimir_sacha ono to sklo by melo byt kalene pak jen tak nepraskne ale mate pravdu ze dlazdicky jsou z pohledu prakticnosti lepsi kdyz se neco stane tak se vymeni pouze vadny kus. Navic se da udelat lehceji za rovno s podlahou. To jde i u skla ale pak s tim chce pocitat pri liti poteru nebo mit masivni podlahu a v miste skla ji zafrezovat o tlousku skla (delali jsme my)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Netusite co za material (vyrobce,primo produkt) byva takovy ten cerny plech co je obcas k videni?Libi se mi vic nez sklo..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?