Vylévání podlah bez uzavřené stavby

Dobrý den, omlouvám se asi za hloupý dotaz, ale lze vylévat podlahu anhydritem i když nemáme uzavřenou stavbu? Okna a dveře budeme mít až v lednu a náš stavitel říká, že to nebude problém. Já tomu moc nevěřím. Navíc nemůžeme topit podlahovkou, protože nemáme zatím ještě přípojku plynu.
Odpovědět
Asi záleží na výrobci a je potřeba se podívat do technického listu. Ale většinou je tam požadavek, že nesmí být průvan. Pak je tam určitě napsaná minimální teplota.
Odpovědět
@oren uprimne bych to neriskovala... bude to prilis rychle vysychat, a nasledne praskat. Vetsinou se cca dva dny az tyden po vyliti podlah nesmi ani do domu vstupovat. Takze vylivat dum, ktery nema ani okna ani dvere mne prijde jako velky risk.
Odpovědět
@mitote záleží na firmě ale standardně se dum uzavře když nejsou okna tak se okna zaděláji třeba plachtou a druhý den se má všechno pootvirat a intenzivně větrat .
Odpovědět
@edison101 ano, pokud se hermeticky okna i dvere uzavrou, pak ano... to tu ale nezminuje, takze jsem predpokladala, ze se neuzavrou.... jinak minimalni doma dle technickych listu je 48h uplne uzavreni.
Odpovědět
Profilova fotka
Právě, že naopak,je jenom dobře, že nemáte okna, ale je potřeba pořádně zalepit všechny otvory na první dva dny a pak už intenzivně větrat nebude takový problém, stejně vám ta podlaha bude vysychat minimálně 2 měsíce....
Odpovědět
Stavba by se nejakym zpusobem urcite uzavrela. Jen mam strach jestli to bude dostacujici a co se stane kdyz bude treba spatne pocasi. Kdyz rikate ze podlaha bude vysychat dva mesice tak to vychazi akorat pres zimu. Co se stane kdyz bude mrznout? Nemuzu vevnitr topit.
Odpovědět
Profilova fotka
Přílohy si pročtěte a budete vědět 😉. Co je fakt dobré viz druhá fotka, je odstranit šlem, otevře to póry, rychleji to pak vytvrdne do garantované pevnosti a hlavně i vyschne...
Odpovědět
@oren v zimě podlaha lépe a rychleji vyschne. Ja jsem ale v domě občas topil v malych kaminkach
Odpovědět
Všem díky za odpovědi. Tak snad to nakonec nebude takový problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 přesně tak,v zimě je nejmenší vlhkost vzduchu
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?