Zkoušel někdo bez odborníka pokládku vinylové podlahy?

přemýšlíme s manželem,zda-li bychom to nezvládli sami,přeci na tom nemuže být zas nic tak těžkého...
Odpovědět
Profilova fotka
Kamarádka si pokládali sami, ale výsledek jsem ještě neviděla. Akorát mi říkala, že to bylo hrozný, že to není žádná sranda.
Odpovědět
Zdravím. Přemýšleli jsme o vynilu a rozhodně sami bysme se do toho nepouštěli. Za prvé, musíte mít vystěrkovanou podlahu, což taky laik nemusí zvládnout nebo na to mít vhodné "náčiní". Podklad musí být 100% rovný, hladký. Jinak vám podlaha do měsíce "odskáče" ... Za druhé, žádná sranda to lepení opravdu není. Musí se používat speciální lepidlo, které nestojí pár korun a chce to zkušenosti. V žádném případě vás nechci podcenit, neznám vás ... ale zase by byla škoda, zkazit si podlahu za spoustu penízek :-) Věřím, že firma bude rychlejší než laik a bude to profesionálně provedené. A setkala jsem se s tím, že pokud podlaha není profesioálně položená, nemusí být uznána případná reklamace. Určitě si zjistěte i tuto informaci. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, naprosto souhlasím s @veronika.deskova. A to nejen proto, že můj přítel je podlahář. Pokud to chcete mít kvalitně, je nutno tzv. vystěrkovat - vylít nivelační stěrku do naprosté roviny, odchylka je max. pár milimetrů. Ta se potom zabrousí a na to lepí se dílce - jak psala Veronika - je na to potřeba speciální lepidlo, které taky něco stojí. Ze zkušenosti přítele vím, že pokládka vinylů stojí dost, jenže drtivá většina ceny je kvůli vysoké ceně materiálu, který je však velmi kvalitní. Na to, že se s tím tak nadrbe, za práci moc nemá. A s tou reklamací je to také ošemetné - pokud se podlaha poničí a výrobce uzná, že to bylo způsobeno neodbornou pokládkou (jakože pokud zjistí, že jste si to dělali sami, tak to na 100% řekne) , tak máte smůlu. A taky vím, že pak tito lidé volají podlaháře a chtějí dodatečně zázraky a spravit to..Taky jsme stavěli a některé věci si dělali sami. Ale u některých věcí jsme si řekli, že jestliže chceme pořádně a mít záruku, vezmeme si na to řemeslníky, kteří to mnohdy udělají i bez faktury...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
My jsme s manželem lepili vinyly sami a to včetně vylití samonivelační stěrky a zbroušení. Výsledek nemá chybu, takže nelitujeme, že jsme se do toho pustili sami :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, manžel se do pokládky pustil sám a vše v pohodě. Je to šikula. Podlahy jsme měli rovné...vylité anhydridem. Na jednom místě byla trochu nerovnost, kterou jsme vybrousili.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?