Inženýrsko-geologický průzkum, máte zkušenosti?

Rád bych Vás požádal o názor a zkušenosti s IGP. Podle map je pozemek s vysokou úrovní spodní vody, takže nám architekt doporučil kopnout, usnadní to pak základy. Dostali jsme 2 nabídky. Jednu na vrt s rozborem cca 35 tis, v ceně je doprava cca 6 tis. Nebo nabídka 2 kopaných sond s rozborem cca 20 tis. Neumíme se rozhodnout, kdo jste to potřebovali, prosím o názor a hlavně, zda výsledek opravdu pomůže při stavbě. Moc děkuji.
Odpovědět
Ahoj..nevím teda z jakého kraje jsi...ale ty ceny toho průzkumu co uvádíš..jsou šílené..můj projektant mi taky navrhl ať udělám inženýrsko-geologický průzkum..nabídl 2 možnosti...ta první byla firma cca 11 000 bez DPH...komplet i s dopravou..druhá možnost kterou jsem nakonec provedl je ta...že jsem domluvil geologa za 4000,- domluvil bagr..1000,- který mi vyhrabal 2 díry na sondy cca 3,5m..a tím to haslo..ono asi ty rozbory se pravděpodobně cenově liší pokud to potřebuješ nějak do podrobna...nevím.ale ten výsledný dokument co jsem od něj dostal projektantovi bohatě stačil..výsledek při stavbě stopro pomůže...podle toho se projektant dozví jaká je skladba podloží..a správně navrhne základy..já to musel v projektu změnit a jít se zákl. pásy hlouběji..ale samozřejmě je to jen na tobě...vyžadováno zákonem to není...ať se daří.. ;-)
Odpovědět
Nás geologie spolu s hydrogeologií stály 13tis. Kč. Jsme z Prahy - Východ.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
zdravím, nyní to řešíme, taky. Projektovou dokumentaci už řešíme půl roku, nejdříve říkal projektant, že průzkum nebude potřeba. Pokud by řekl na začátku, ať si raději uděláme(máme částečně podsklepený dům), tak bychom určitě udělali, aby nás to později nebrzdilo, ale bohužel se stalo, že statik si průzkum vyžádal... když jsme to řešili s projektantem, říkal, že se bude cena pohybovat do 15 000,-.... nyní mám nabídku na 36 000,-.... když vezmu v potaz cenu domu, tak to zase tolik není, ale zarazilo nás to... zlínský kraj
Odpovědět
@dave_91 Uff, to je tedy palka. Me v roce 2017 stal hydrogeologicky pruzkum cca 7.000,-.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@6miska4 mohu se zeptat na dodavatele služby?
Odpovědět
@thanks firma GeoEko
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?