Jaký antoníček

31. bře 202030

Zdravím všechny, moc prosím o radu, začínám z toho být jelen 🙂
Začali jsme vyřizovat přivedení elektřiny, byli jsme na ČEZu a podepsali jsme smlouvu o budoucím připojení, zaplatili jsme poplatek 12.500 Kč. Na své náklady musíme podle těch dokumentů postavit "ektroměrný rozvaděč včetně propojení s předacím místem (SS200)". Znamená to, že máme postavit dva antoníčky? Resp. jeden se dvěmi skříněmi? Nebo prostě jeden antoníček a z toho si vyvedeme drát do stavbního/domovního rozvaděče?
Další otázka - jak vybrat správnou skříň? Těch SS200 je několik typů určených pro ČEZ, která je ta "pravá"?

 • Co si pamatuji když jsem to řešil já předloni:
  Objednal jsem a uhradil 12500 Kč. Ano, na své náklady jsem si koupil elektroměrový pilíř, který byl od ČEZU schválen !! Mají někde na stránkách přesně vypsané typy a výrobce, do kterých ti bez problémů zamontují hodiny. Až vše v ČEZu prošlo, tak na nejbližší sloup NN přijela četa ČEZ a udělala svod pro mne, který byl ukončen krabicí na sloupu. Dále jsem si na své náklady již vyjednal s elektrikářem kabelové propojení této krabice ČEZu na sloupu a mého zabetonovaného pilíře. Dále, až máš toto kabelové propojení hotové, musíš nechat od elektrikáře udělat revizi, pilíře. Pak si objednáš osazení hodin od ČEZu (chtějí k tomu vidět tu revizní zprávu pilíře.). To osazení od objednání u mě trvalo cca 3 pracovní dny. Snad jsem to napsal dost srozumitelně 🙂
  A pak antoníčka si pak s tvým pilířem již necháš připojit od elektrikáře jak budeš potřebovat. To už ČEZ nezajímá. Pro ně je to jen k hodinám v tvém pilíři. Co je za je již v tvé režii.

 • @hamikaw  Děkuji za odpověď! Hodně mi osvětlila 🙂
  Chápu to tedy dobře, že nám postaví na hranici pozemku jeden sloupek oni a druhý si postavíme my? Budou to k nám vést podzemním kabelem. A se stavbou našeho sloupku musím počkat, až ČEZ rozhodne, kde se přesně má postavit, nebo ho mohu postavit rovnou?

 • Ano, ČEZ postaví pilíř a druhý postavíte vy. Tyto dva pilíře poté necháte elektrikářem propojit a následně necháte provézt revizi vašeho pilíře. Na základě další objednávky a předložení této revize ČEZu vám osadí elektroměrové hodiny do vašeho pilíře. Ale myslím, že když poptáte elektrikáře, tak bude vědět o co jde a také vám poradí.
  Pozn.: zkuste se podívat, zda-li není možné mít jeden větší pilíř, v kterém by byl ukončen ČEZ a zároveň vaše hodiny (to ale nevím, zda-li je možné).
  U nás to jde vzduchem, takže jsem jim na hranici vyfotil jejich sloup NN, z kterého to budu chtít svézt dolů. Jde mi jich kolem pozemku více, tak jsem to nechtěl nechat osudu, z kterého by mě napojili 😃

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Plotový systém nahradí klasickou zeď
  Archiv článků od partnerů