Mobilní domek. Kam ho můžu umístit bez ohlášení?

Pořídila jsem si mobilní domek 8 krát 3 m jako nejjednodušší variantu bydlení. Teď marně sháním pozemek,kam bych ho mohla umístit bez ohlášení..Neznáte někdo způsob jak se vyhnout té vší administrativě, když podle mne to žádná stavba není, nechci se připojovat na sítě, wc mám ekologické, stojí na nožičkách...Děkuji za jakékoli info.
Odpovědět
Ahojky, uvažujeme s přítelem o společném bydlení. Jsme studenti, oba dva pocházíme z vesnice a jediná reálná šance, jak spolu začít bydlet, je pronájem bytu v nějakém paneláku, popř. pronájem bytu v RD. Přítel přišel s nápadem pořídit si mobilní domek do doby, než dostudujeme a vyděláme si na to, abychom mohli stavět dům (děsí ho přerdstava 4 stěn v paneláku) a platba něčeho (nájmu), z čeho nic nemá, když, a to je celkem důležitý fakt, si koupil stavební parcelu u nich na vesnici, pak by koupil ten domek a jednou ho prodal. Sítě by se tam daly natáhnout. Jenže já mám z toho furt takový jakýsi šok - děsí mě představa žít v nějakém karavanu (i když to zevnitř vypadá luxusně) a mám strach, jak taková budka přečká zimu a hlavně, jak tu zimu v ní přečkáme i my - i když je tam topení a izolace, moc tomu nevěřím.. No a tak bych ráda posbírala pár názorů ohledně tohoto bydlení - klady, zápory... z šoku se pomalu dostávám a našla jsem i hezké takové domečky, takže by to ani nevypadalo jak včelín..... :-| I z těch fakt ryze karavanových se dá udělat hezké bydlení, stačí pár prvků - myslím tím zvenčí,... Prosím, kdo bydlíte v takových domečcích, písněte, jaké to je. Díky moc :-) Můžete i do IP, prže sem moc často nechodím.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, přikládám vlastní zkušenost s bydlením v mobilním domku: také jsem na podzim řešil svoji životní situaci a potřebu bydlet do zimy. Pozemek jsem měl, ale představa stihnout vyřídit stavební povolení a ještě postavit než bude mráz. Tak přišel na řadu mobilní domek… Po 14 denním boji na internetu najít verzi, která by se mi líbila prakticky i opticky jsem překvapivě našel domek za nádhernou cenu 360.000,–Kč s DPH. byl jsem se podívat na ukázkový domek a přesně jsem věděl, to je ono, to chci. Tak jsem si mohl nakreslit půdorys i zásuvky, světla, jak jsem potřeboval a po dalším týdnu jsem již vytvářel objednávku s firmou. Musel jsem zaplatit zálohu 70% z celkové ceny, ale popravdě jsem to plně chápal, protože domek mi byl vytvořen dle mých speciálních požadavků. A za 5 týdnů v pátek přijel kamión, jeřáb a v neděli jsem hotový domeček přebíral. Překvapil mě kladný přístup firmy. Po celou dobu 3-denní stavby v místě byl vždy vedoucí firmy, který se mnou plně konzultoval a kontroloval všechny mé body objednávky. Dnes již můžu plně zhodnotit bydlení v mobilním domku, protože v něm bydlíém již téměř rok a hlavně jsem si vyzkoušel klasickou naši zimu. v zimě nebyl vůbec problém, součástí domku je komín, takže ve večerních hodinách po příjezdu domů jsem si topil v krbových kamnech a o zbytek dne, kdy jsem byl v práci se staral pouze a jen jedinný přenosný el.radiátor, který udržoval teplotu na 16°C. Nyní jsem ve spojení se stavebním úřadem, protože chci z tohoto domku udělat pevné bydlení. Znamená to sice dodatečnou kolaudaci, pro kterou budou nutná všechna povolení jako při klasické stavbě, ale za to, že budu mít na svém pozemku řádné trvalé bydliště atd to prostě stojí. Ještě jsem zapomněl odkaz na stránky společnosti, od které mám domek : www.vdienistrade.cz Ve fotografiích z realizace je přímo mnou nafocená serie fotek, jak se domek stavěl. Každá firma Vám bude říkat jen a jen klady, tak za mnou lidé jezdí a ptají se na zápory, tak za celou dobu jen mohu dát do mínusu: v zimě pro trvalé bydlení je nutné držet domek zavlažený, protože mobilní domek nemá takovou tepelnou akumulaci, rychleji vychladne… počítat s efektem dunivější podlahy. jinak nemám vůbec žádné špatné zkušenosti, prostě bydlím a bydlím spokojeně, v těchto dnech jsem doaldil vnitřní vybavení a jsem moc a moc spokojen. :-) Fotky je ihned po realizaci, tedy dnes už je to zase hezčí, pracuji na okolí :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?