Pozemek nezast. část

Dobrý den, rád bych se zeptal zkušenějších na pár rad do začátku. Mám zde docela dost načtené, ale přeci jen bych se zeptal. Máme vlastní pozemek v obci v nezastavitelné části. Momentálně se zpracovává nový územní plán a od starosty víme, že náš pozemek schválí a bude se moct stavět, ovšem asi až příští rok. Pozemek je bez sítí. Chtěl bych se zeptat, co vlastně teď můžu už na pozemku pomalu chystat? Můžu jej oplotit a vysadit stromy, trávu? Můžu natáhnout sítě? Najmout si projektanta? Mohl by mi někdo poradit jak začít? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
@koumar99 no ja osobne bych v takovem pripade na pozemku delal pouze to, co muzes delat dle aktualne platneho UP.... Ale spis bych si pockal, az bude novy UP schvaleny. Protoze zamer je sice fajn, slovo starosty taky, ale nikdy nevis, kde se vynori nejaky blb a vse se zmeni... A pokud ted zasitujes pozemek, das do toho desitky tisic a nakonec se UP zmeni jinak, tak jsi proste vyhodil penize oknem.
Odpovědět
můžete provádět jakékoliv úpravy které jsou v souladu se stávajícím ÚP. Terénní úpravy, příprava na tažení inženýrských sítí a komunikací, obecně jakékoliv úpravy které nepodléhají ohlašovací povinnosti, §103 stavebního zákona. Úpravám které ohlašovací nebo povolovací povinnost mají bych se vyhnul, příliš mnoho úředních úkonů v cestě, čeká vás to pak u stavby a není to něco, co by člověk chtěl absolvovat častěji než je nezbytně nutné.
Odpovědět
Děkuji, čili podle stavebního zákona. Můžu na části našeho 10 000m2 pozemku postavit oplocení bez podezdivky a vysazet třeba stromy bez nutnosti někomu něco hlásit? Děkuji
Odpovědět
@koumar99 A podle uzemniho planu to oplotit a osazet muzete?
Odpovědět
@puhelin to nevím, jak to z úp vyčíst.
Odpovědět
Vážený pane, pozemek parc.č. Xxx v katastrálním území xxx se nachází dle Územního plánu v plochách /Z/ - Krajina zemědělsky využívaná (ZPF) - zemědělská půda s produkčním využitím. Tento pozemek tedy není zahrnut do zastavitelných ploch a tudíž na žádné části tohoto pozemku nelze umístit stavbu rodinného domu. Dům chápu, ale to oplocení bez podezdivky a vysadit stromy by neměl být problém ne?
Odpovědět
@koumar99 Ta plocha spada podle graficke casti do nejake kategorie. Tam je vycteno, co je a neni v ni dovoleno. Tady treba pastviny nesmi mit podezdivkovy plot ani podhrabovou desku. Jen ohradnik. Tak uvidite.
Odpovědět
Tohle je ono? Stejně z toho moc nechápu.
Odpovědět
@koumar99 Ten treti sloupec pise, jake oploceni a jake stromy tam muzete mit. Kdybyste meli pochybnost, jestli chapete ten predpis spravne, tak na uzemnim planovani by meli umet poradit. Nebo treba na AOPK, zivotnim prostredi apod.
Odpovědět
@koumar99 Plot jedině pastvinový, tj dřevěné klády nebo drát na sloupcích, případně elektrický ohradník. Oplotit můžete nějakou hospodářskou stavbu, například stáj, po jejím obvodu, čili 2-3 metry od stěny. Na stavbu RD je toto komplikovaná věc, do změny ÚP se s tím nedá dělat skoro nic, jenom vytyčit budoucí stavbu, inženýrské sítě a komunikace. Pokud budete mít elektřinu převěsem, můžete postavit sloup.
Odpovědět
Děkuji, mě jde o to, jestli tam můžu zatím vysadit ty stromy a oplotit proti zvěři. Jinak asi nic no.
Odpovědět
@koumar99 Stromy jsou asi bez problému, ale oplocení proti zvěři nejspíš neprojde, u pastvinového oplocení se pohyb drobné zvěře očekává. Záleží na názoru příslušného stavebního odboru, zkuste najít nějaký obrázek plotu který máte v plánu a zajít s tím na SÚ, jestli to splňuje ÚP nebo ne, a případně najít nějakou průchozí variantu, například vybudování sloupků bez osazení pletiva, nebo tak něco. Stejně tak by měl být průchozí živý plot, pokud ho máte v plánu.
Odpovědět
Článek se načítá
@obludak Na zivy plot bych se urcite sla zeptat na urad.
Odpovědět
Řešíme teď to samé, přítel dostal před cca 15ti lety parcelu, oplotili jsme ji a nechali zasíťovat. teď když jsme začali chtít stavět, tak jsme zjistili, že to není stavební parcela, ale je vedena jako ostatní. Aby jsme nemuseli čekat cca 2 roky na změnu územního plánu, tak nám obec zařizuje nějaký rychlejší přepis, cca 6 měsíců, ale budeme platit 65000. Teď zatím řešíme projekt a vše okolo, aby bylo vše nachystané a po přepisu požádáme jen o stavební povolení.
Odpovědět
Děkuji za odpovědi. Ještě bych se chtěl zeptat. Z CEZu mi napsali, že mě připojí po zaplacení zálohy. Myslel jsem, že mi pošlou nějaký plánek odkud to bude, abych se na to mohl připravit. Ale nic. Čili ta externí firma mi to dotáhne až k hranici pozemku, i když se tam zatím nemůže stavět? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@koumar99 elektřinu ti dotáhnou prakticky kamkoli (pokud jim se to hodí), ty přece můžeš mít elektřinu i na chatě, na zahradě, na pastvině ...
Odpovědět
@koumar99 jestli si dobře pamatuji tak jsme poslali žádost o zajišťování, poté chtěli zálohu, myslím 6000 a poté poslali návrh, kde bude sloupek stát a odkud to povedou. Po postavení sloupku jsme platili dalších 6000
Odpovědět
I když se elektřina povede asi 150m, tak nic navíc platit nebudu? Jen těch 12500Kc?
Odpovědět
Někde tady jsem četl, že pokud pozemek není v ÚP jako stavební, tak že mi tu elektřinu nenatahnou až k pozemku, ale už nevím..
Odpovědět
Tak mi došel dopis z ČEZu a není to tak jednoduché, jak jsem myslel.
Odpovědět
Profilova fotka
Mame to stejne. Letos se nam meni uzemni plan, resp. meni se uz dlouho, ale uz je u zhotovitele, ten na to ma 16 tydnu a pak je nejake verejne projednání apod. No zkratka do konce leta by to snad mohlo byt. Momentalne teprve resime prepis, rozpracovavame projekt s architektem a mame zajisteneho chlapika, ktery nam bude zarizovat inzenyrskou cinnost. Ten rikal, ze jeste pred zhotovenim UP muzeme mit prijezdovou cestu (ta tam je, jen nam soused podepise vecne bremeno) a zasitovani. Tak nevim... Jsem samozrejme plni nadeje,ze by to mohlo jit docela rychle. V ramco moznosti.. 🙂
Odpovědět
@koumar99 No s tím placením tě trochu zklamu. Ten dopis v podstatě ríká: ČEZu nebudeš platit nic kromě těch 12500,-, to je pravda. Ale od nejbližšího stávajícího přípojného bodu, tedy, sloupu NN, si musíš vybudovat trasu na svoje náklady, v parametrech které splňují připojovací podmínky, a trasu mezi tímto bodem a elektroměrnou rozvodnicí pak ČEZ převezme do své správy, čti: daruješ jim to. Od ER dále je to samozřejmě celé tvoje, před i po připojení. S tím samozřejmě souvisí usazení sloupu, podle nějakých stavebních norem, pokud nějaký bude, nebo vykopání trasy, pokud se od sloupu povede pod zemí. Úplně lacná sranda to není, na druhou stranu tomu neutečeš a dá se říct, že to udělat můžeš a při stavbě to bude o starost míň. Pokud budeš kopat, nezapomeň také na trasy pro ostatní sítě a kabel HDO, Doporučuji minimálně jednu volnou chráničku HDPE 40mm, pro sdělovací vedení, minimálně zvonek a kameru u brány asi někdy v budoucnu budeš chtít.
Odpovědět
No tak nějak jsem doufal, že se bude dát napojit někde blíž, ale bohužel. S vodou a kanalizací je to podobné, taky cca 200m. A tak přemýšlím, jestli to má vůbec cenu. Ještě k tomu vedení sítí. To, že to daruji ČEZu je mi jasné a asi by v tom problém nebyl. Ale zajímá mě jak je to s vodou a kanalizací. Asi bych musel vybudovat řád, který by vedl kolem 4 pozemků. Čili v případě darování VaKu by tam pak připojili ostatní a já bych z toho neměl ani korunu? Nebo to VaKu nepřipadá?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?