Záloha na základovou desku + elektřina na stavbu

Profilova fotka
Ahoj, včera se mi do rukou dostal návrh smlouvy SOD, kde nás zaskočilo, že firma chce stihnout základovou desku před mrazy, tj. cca za 4 týdny, hned jak bude vyřízená ohláška na úřadě. Samozřejmě ještě nemáme ani zažádáno o hypotéku. S firmou jsme byli domluvený, že pojedeme na odhady, s tím.. že nám pak dají menší slevu. V SOD jsem se, ale dočetla, že firma hned po podepsání chce do 10ti dnů zálohu 300.000,- na základovou desku, zdá se Vám to v pohodě ? ( Zatím máme jen návrh SOD, s firmou se určitě sejdeme a chceme vše projednat, ale prvně mě zajímá váš názor ). Další věc je elektrika a voda, přípojky nemáme. E.ON nás připojí až v létě, je možnost nějakého stavebního rozvaděče ? Jak to funguje ? Děkuji a přeji krásný den všem. 🙂
Odpovědět
Ziadna seriozna firma si nebere zalohu predom.
Odpovědět
Vždy jsme platili až po odvedené práci. Přišlo nám vyúčtování k odsouhlasení a pak faktura.
Odpovědět
Profilova fotka
@apostol přesně tak si to myslím i já ! 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@candat Ano, také si myslím, že by to tak mělo být.
Odpovědět
Naše firma chtěla 400000 předem na základovou desku, při převzetí stavby (pozemku), domluvili jsme se na 250 000,-. Vše proběhlo bez problémů, už bydlíme.Byla to velmi seriózní firma. Ta základová deska se do mrazů dá stihnout, 4 týdny jsou ok myslím. Problém je spíše, že nemáte hypotéku. Rozhodně o ní hned požádejte, ta také trvá. Před hypotékou bych nic s firmou nepodepisoval. Stavební rozvaděč jsme měli, optejte se přímo na Eonu. Pokud budete stavět jako my (od října do května), počítejte jako my s doplatkem okolo 40000.My dopláceli 44000. Vodu bych zkusila od sousedů nebo rychle udělat sítě.Pokud tedy máte povolení na sítě.
Odpovědět
Profilova fotka
tak předně záleží co chcete vy snad ne? Jestli nemáte zájem stavět (což je divné) a firma se ozvala a zrovna má čas, což je v teto dobe luxus, tak je to divné proč jste je teda vlastně oslovovali? Jenom to pak obě strany zdržuje - můžou se venovat nekomu jinemu. Ale k veci. Elektriku lze pořešit přivedením od souseda (pokud nestavíte nekde kde nikdo neni), nebo nějakou centralou, nebo přístroji na baterie. Já mám takovej pocit, že jsem snad ani na desku ele nepotreboval. Nebo si ted uplne nevybavuju na co. Jinak s tou zalohou radsi opatrne, at radeji nejdriv neco odpracují, nebo se nakoupi nejaky material a pak teprve hradit. Ale jak rikam opatrně. Ošetřit minimalně smlouvou, co kdy za co, zaloha proc, atd. Ja zalohy taky platil, ale vetsinou to bylo na subdodavky materialu - vazniky, konstrukce, polystyren apod.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?