Bezvýkopové práce vedoucí pod silnicí.

Ahoj, chtěl bych se informovat nejlépe někoho z tohoho oboru, jak vidí můj stávající problém. Problém je, že jsem nucen vést bezvýkopové práce řízenou střelou pod nově postavenou silnicí. Nachází se tam různé sítě, data, energetika, parovovod, plynovod. Hloubky sítí jsou zaměřeny sondou od geodetů, uvedeny v projektovém dokumentu, stejně tak i všichni výše zmínění, jimž sítě patří byli s tímto seznámeni i s postupem prací, v jaké hloubce se zde dle norem bude kopat a vše bylo schváleno. Při vyznačení vedoucího plynovodu si však najednou plynárna začla vymýšlet, že plynovod, pod kterým mám vést vodovodní trubku, že místo křížení chce mít zcela odhalené. Což dle nich znamená 1x1x1,5 metr díru do silnice a čumil vše bedlivě sledující co se děje. To poté jaksi postrádá smysl bezvýkopové práce. Do silnice, do které se navíc dle záruky nedá ani sáhnout a samo město žádnou takovou práci ani neschválí. Tak mě zajímá, jestli na to brát vůbec nějaký zřetel, když to není nijak v projektové dokumentaci zaneseno. A zkrátka to nechat firmu vykopat tak dle plánů.
Odpovědět
Záleží na tom, jestli už máte řádné (a pravomocné) povolení od příslušného silničního stavebního úřadu. Ten povolení vydává na základě souhlasu dotčených správců sítí, takže i souhlasu plynařů. Bez toho to v žádném případě nejde. Píšete, že to máte (asi protlak) v nějaké dokumentaci. Že to tak navrhl projektant však ještě neznamená, že to tak lze povolit! Pokud už stavební povolení máte a plynaři si teď dodatečně něco vymýšlí, nemusíte to respektovat. Pokud ale ještě povolení nemáte a plynaři nedali souhlas, pak nemůžete nic dělat a musíte respektovat jejich podmínky. Pokud byste to spustil načerno, riskujete opravdu velký problém s vysokými sankcemi, nelze vyloučit ani trestní stíhání. S plynovody fakt není žádná sranda.
Odpovědět
Bohužel je to od nich běžná praxe, má to i logiku,zažil jsem to několikrát, jestli vám to takhle napsali doporučuji to respektovat ,případná oprava potrubí opravdu není legrace, zkuste jim nabídnout řízený protlak s hloubkou třeba o 1.5m více než jsou s potrubím oni.
Odpovědět
@naforra můžu se zeptat na cenu? Máme to asi 60m ke kanalizaci, ale je tam úzká asfaltová cesta a pod ní změť kabelů a potrubí. Ani nevím co přesně tam je, ale asi 4 trubky a kabely a kopání by bylo asi náročné a drahé. Z vod a kanalizací nemůžu vydolovat vyjádření, už to tam mají půl roku a ústně mi řekli, že to nejde. Takže jsme začali plánovat studnu a čov, ale teď si říkám, jestli by to nešlo udělat touhle metodou a provrtat se celou trasu a natáhnout kanalizaci i vodu najednou.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?