Dešťová kanalizace

Zdravím chci se zeptat, zda jako vlastník sousedního pozemku nemusím souhlasit se stavbou přípojky dešťové kanalizace, pokud má být od nás 130 cm a nebudou dodrženy 2 m. Nyní nám přišel dopis a chci se zeptat, zda jako účastník řízení mohu podat námitku a bude k ní přihlíženo, nebo mu to povolí tak či tak? Nejlepší na tom je to, že ti co to chtějí budovat, nás před měsícem udali na stavební úřad, že nemáme od nich umístěný zahradní domek 2m. Museli jsme ho posouvat o 40 cm. Děkuji.
Odpovědět
Souhlasit nemusíš, ale to je tak všechno. Protože žádný právní předpis nestanoví minimální vzdálenost přípojky 2 m od hranice pozemku, tak to úřad samozřejmě povolí. Ten zahradní domek je něco úplně jiného, tam byl soused v právu. Nebylo by lepší se vykašlat na takové žabomyší oplácení, projevit velkorysost a mít klid? 🙂)
Odpovědět
Presne jak pise @milanq Zahradni domek ma min vzdalenost od hranice se sousednim pozemkem danou stavebnim zakonem. Pripojka ne.
Odpovědět
@milanq to jako že si může tuto stavbu vybudovat kde chce a mě tím třeba znehodnotit pozemek? Myslím tím, když bude chtít tak přímo na hranici? Nevím kdo chce mít ať dešťovou nebo splaškovou kanalizaci souseda blízko svého pozemku. Ještě tam k tomu vede plynová přípojka v cca 1,5 m vzdálenosti od toho jeho záměru.
Odpovědět
@asistent když bude deštová kanalizace v zemi a ne na vašem pozemku, tak jak vám ten váš pozemek může znehodnotit?? Plynová přípojka má tuším odstupovou vzdálenost 40 cm, takže úplně v pohodě...
Odpovědět
@petr13 tak veškeré připojky vedené i pod pozemkem někoho jiného jsou problém, když je máte na svém nebo v těsné blízkosti
Odpovědět
@petr13 ptal jsem se na jiném stavebním úřadě a řekli mi, že musím namítat, že pozemek má velký, ať si ji budu je jinde a nepoškodí mi u realizace oplocení, jak se tomu stalo při budování splaškové kanalizace před rokem
Odpovědět
@asistent Tak si namitku podejte. Bud budete za pitomce nebo za potizistu. Fakt skvele mit vas za souseda.
Odpovědět
@puhelin ja se slušně zeptala, nemusíte se navážet. Oni nás udávají, rozbili plot a ujeli a nepřiznali se a já jsem poťížista.
Odpovědět
Trošku nechápu, proč by ti měl tou přípojkou soused znehodnotit pozemek. Přípojka je v zemi a není to nic proti ničemu. Když budeš namítat, že ti při výstavbě může poškodit plot, tak stavební úřad dá maximálně do povolení podmínku, že pokud dojde při výstavbě k nějakému poškození, že musí být vše uvedeno do původního stavu. To je stejně ale občanskoprávní povinnost každého stavebníka. Co se týká té plynové přípojky, tak tam je třeba jen dodržet ochranné pásmo.
Odpovědět
@milanq dobře udělám, jak mi poradili na stavebním úřadě jinde. Už to nechci rozebírat dále, člověk se slušně zeptá a někdo ho tady napadá( puhelin), že jsem poťížista a vůbec neví, co nám oni způsobili a zničili a než se jim to dokázalo z kamer poblíž, že nám plot rozbili lžící od bagru to trvalo. Oni samozdrějmě nic, oni božatka svatí. Teď nás udali za zahradní domek a jejich plynovou připojku, co máme u nás na zahradě. My plyn nemáme, jen jejich připojku v zemi a udali nás, že se jim nelíbí, že máme plot na našem pozemku, když oni tam mají připojku, ze které prý uniká plyn, přijeli zde nyní 3x plynaři a nic nezjistili, jen chtěli, aby nám nařídili tímto odstranění plotu, mysleli si, že tím vymyšleným udávaním toho docílí. Hold česká povaha, na toho ha… se pohlíží dobře a slušný človek je potížista.
Odpovědět
Jak vidím, je to mnohem komplikovanější, než bylo uvedeno v úvodním dotazu. Problémy: Dešťová kanalizace, splašková kanalizace, poškozený plot, přípojka plynu na cizím pozemku, názory plynařů, do toho údajně kecá jiný stavební úřad, kamerové záznamy, posunování zahradního domku. Dále asi spousta dalších věcí, které jsi nenapsal. Co z toho vyplývá? Že vaše sousedské spory si budete muset vyřešit mimo toto fórum. Jinak co se týká úvodního dotazu, odpovězeno bylo hned v první odpovědi,
Odpovědět
@asistent Napsala jste pouze, ze vas udali za neco, co jste postavili v rozporu se zakonem. A vy jim chcete zabranit postavit neco, co ze zakona postavit muzou. Z toho co je napsane v uvodu jako potiziste vychazite. 😞 Az potom dopisete dalsi problemy, ktere mezi sebou mate a ktere jsou bohuzel smutne. Ale nic to nemeni na tom, ze oni jsou s tou destovkou v pravu. Zbytek asi budete muset resit s nimi a asi i s pravnikem. 😞
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?