Elektrika - dvě přípojky z jednoho sloupu pro dva RD?

Ahojky, neumím to dost dobře popsat, tak snad mě pochopíte. Asi 4 metry od naší parcely je sloup, ze kterého jsme chtěli stáhnout elektřinu. Bohužel sousedi byli rychlejší a stáhli si jí oni s tím, že kabel chtějí vést podél našeho pozemku (pod pozemkem obce). A my teď řešíme, jestli lze udělat dvě ty budky (přípojky) na jednom sloupu, nebo musíme vést ze sloupu jiného. A druhá věc je ta, že jejich kabel by vedl podél našeho pozemku, kde bude naše příjezdová cesta a navíc tudy potáhneme vodu (jinudy to nejde), takže by se křížila naše voda s jejich elektřinou. A co teď? Nikdo se nás na nic neptal a dokud nemaj kabel stažený pod zem, tak to chceme řešit. Poradíte? Takže: 1) Lze udělat dvě přípojky z jednoho sloupu? 2) Budeme si tam moct postavit plot, táhnout vodu, mít příjezdouvou cestu, když budou mít podél jedné strany našeho pozemku elektriku? 3) Máme nějakou možnost se tomu bránit? Díky moc. J.
Odpovědět
Na ten první bod ti odpovím, máme přípojku elektřiny ze sloupu před zahradou, na tom sloupě jsou celkem i s námi 3 krabičky -na přípojky.Jestli je to možné z vašeho sloupu, musíte se zeptat na ČEZ (nebo od koho budete mít elektřinu).A sousedi to maj schválený už?A vy jste schvalovali situčku souseda už?Jinak nevadí když se kříží voda s elektřinou, každé musí být uloženo v jiné hloubce,my na projektu máme na pozemku také křížení vody a elektřiny.
Odpovědět
@johanka83 Kde se kdo napojí na sloup určuje ČEZ, tam se zeptejte. My máme se sousedy také svedenou elektřinu z jednoho sloupu, to by neměl být problém. Sloupky na elektroměr už máme každý svůj. Je asi jedno zda byl soused rychlejší nebo ne. Pokud chce vést elektřinu podél vašeho pozemku, proč ne, asi k tomu má důvod (je to nejkratší nebo nejvýhodnější) pokud je to na pozemku obce, měl by mít od obce povolení. Nevím jestli by jste se k tomu, kudy to povede měli vyjadřovat nebo ne, ale myslím, že se vás to v tomto případě netýká. Pokud povedete vodu souběžně s jeho elekřinou, bylo by možná vhodné se domluvit, nevím jestli nebude v něčem výhodnější kopat najednou, rozhodně voda a elektřina jsou v různých hloubkách, voda většinou hlouběji. Plot si postavit můžete, vodu taky, příjezdovku taky, předpokládám, že plot bude na vašem pozemku, takže mimo el. přípojku, při ostatních stavbách/výkopech nutno brát ohledy na již existující sítě (tedy i na sousedovu přípojku) aby se neporušily.
Odpovědět
@yvonahk Děkuju moc za odpověď. Tak to jsem ráda, že tam může být krabiček víc. Na ČEZu jsem se byla na podzim ptát zda se dá z toho sloupu napojit (ještě než se tam napojili sousedi) a řekli mi, že dokud si nepodáme žádost o připojení, tak nám stejně nic určitého neřeknou. A sousedům jsme akorát podepsali souhlas, když si dávali ohlášení stavby. Bylo to ve spěchu, měli jsme návštěvu a přišli nevhod, ale ani já ani manžel si nevybavujeme, že by tam byla i elektřina. Byl tam jen nákres domu (alespoň to si myslím).... Ta elektřina se řeší nějak zvlášť, nebo mohla být v tom? Díky moc.
Odpovědět
@jizvo Děkuju moc za odpověď. Jak už jsem psala na ČEZu mi na podzim nic moc neřekli. Super, že lze svést elektřinu z jednoho sloupu, bála jsem se, že to nepůjde. Vodu budeme mít kolmo na jejich elektřinu, tak podle toho co píšeš, tak chápu, že to nevadí. Tak se mi ulevilo, děkuju. Ještě se zeptám. Narážím tu v diskuzích na to, že do 50m dělá přípojku na své náklady ČEZ, je to pravda? A co si pod tím mám představit? Stáhne elektriku do tý budky na sloupu, nebo až k pozemku, nebo jak je to? A co pak platíme my? Jen za ty Ampéry? Díky J.
Odpovědět
Nevím jak u vás, ale my jsme platili poplatek 12500Kč za připojení (stáhnutí el. ze sloupu) Kdo platil vedení mezi krabicí na sloupu a sloupkem s elektroměrem si už nepamatuji (řeknou na ČEZu) Od sloupku s elektroměrem k baráku už platíte určitě vy
Odpovědět
@johanka83 UMy měli na situačce i ty přípojky, včetně žumpy, umístění popelnic a příjezdové cesty a plotu.Všem sousedům co jsme nechávali podepsat souhlas se stavbou na ohlášku,jsme 1 vyhotovení situačky předávali. Pokud jste situačku nedostali asi bych si ji vyžádala.Od podpis mužete jako sousedi do 15 dnů se odvolat na Stavební úřad,,pokud s něčím nesouhlasíte.Pokud je to dýl už, kopii ohlášky a projekt by měli mít 1x na Stavebním, 1x obec(teda tak je to u nás. Jinak k dotazu 50m přípojky: Za stáhnutí el. ze sloupu do krabičky jsme platili 12500,- Kč, z krabičky na sloupu na náš pozemek do sloupku s elektroměrem my včetně sloupku a revize 13500,-Kč.Od toho k domku taky my(to ještě nemáme).
Odpovědět
@yvonahk @jizvo Ahojky, tak ještě vám dlužím rozuzlení. Dneska nám přišla od ČEZu (resp. od nějaké firmy, která to dělá pro čez) žádost o souhlas s umístěním elektřiny. Dle plánku to skutečně má byt ze sloupu přímo naproti pozemku, tak jsem zjišťovali, jak to, že to maj tedy už hotový a z "našeho" sloupu a prý to jejich současné připojení je jen provizorní a dočasné. Uf, takže nám ten sloup zůstane. Děkuju vám za odpovědi a za vás čas.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?