Elektrorozvaděč se zásuvkami

Budu mít připojení od Čezu 3x16A, T1. Chci zakoupit elektrorozvaděč se zásuvkami, který ale lze časem také přes kabely v zemi zapojit do chatky. Jde mi teď o ty trvalé zásuvky přímo v pilířku v plotu, jak to co nejlevněji kompletně vyřešit. 8tis dám za ampéry+a teď jak vyřešit ten elektrorozvaděč. Našla jsem elektrorozvaděč s pilířkem přímo se zásuvkama (2x220 a 1x 380), ale asi bez střev za cca 12500, k tomu je třeba započítat ty střeva+revizi+práci, kolik by to asi vyšlo?? Nebo je jiné řešení - jiná skříň, která jde dát se zásuvkami a později někdy k ní připojit kabel, který bude v zemi a povede do chatky? Jsem laik, díky za info. Ještě , jak postupovat, nechat to přímo udělat lidi z Čezu? Jde o to pak to bude pod napětím . Díky
Odpovědět
Z dotazu není úplně zřejmé co přesně chcete. Ale obecně vzato - přívod elektřiny vypadá tak, že někde u pozemku máte HDS (pojistková skříň) a vy si musíte zajistit elektroměrový rozvaděč včetně revize. Do toho Vám pak správce distribuční soustavy (ČEZ Distribude, E.ON ... dle oblasti, kde jste) osadí elektroměr. K elektroměrovému rozvaděči můžete připojit stavební rozvaděč na kterém už můžou být zásuvky. Jsou i provedení, kdy elektroměrový a stavební rozvaděč jsou v jednom pilířku. Nicméně pokud se stavebního rozvaděče plánujete do budoucna zbavit, tak možná bude vhodnější koupit samostatný stavební rozvaděč a pak ho prodat, až místo něj natáhnete přívod do chaty. Třeba: https://www.e1.cz/produkt/1155104-zas... A nakonec asi nejdůležitější rada. Sežeňte si elektrikáře se kterým to proberete a který Vám to zapojí a zajistí revizi. Bez toho Vás stejně distributor nepřipojí.
Odpovědět
@janekor my si nechali zezadu k elektromernemu piliri pridelat toto (viz foto)... po stavbe se to odpojilo, mam to ted na pude a casem to prijde do zahradniho domku. Nechaval jsem si to delat spolecne s tim pilirem, cele tusim nejakych 14tis i s revizi a praci.
Odpovědět
Jo toto potřebuji. Díky za info.
Odpovědět
@dzus děkuji za info, další odpověď byla od pána , kde měl to co potřebuji, nechám tedy odborně udělat stejně, ale asi do nějaké skřínky, bude nastálo.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?